Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Національний природний парк «Синевир» відвідала робоча група народних депутатів

5 липня національний природний парк «Синевир» відвідала робоча група народних депутатів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, а саме: Олена Криворучкіна заступник голови Комітету, Ігор Кривошеєв, голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, Юлія Овчинникова, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду, Едуард Прощук, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища, а також Едуард Арустамян, директор Департаменту природно-заповідного фонду.

Робочу групу зустрів директор НПП «Синевир» Микола Дербак. Він детально розповів про діяльність очолюваної ним установи, торкнувся ряду проблемних питань. У ході зустрічі обговорювалися питання щодо виділення коштів для завершення будівництва Музею лісу і сплаву на Чорній ріці. З уже зробленим гості ознайомилися на місці. Не менш важливим об’єктом, будівництво якого потребує фінансування, є додатковий вольєр Реабілітаційного центру бурого ведмедя площею 6 га. За словами Миколи Дербака, в Україні вже є цілий ряд рішень про вилучення ведмедів з поганих умов утримання, але наразі усіх їх прийняти у Реабілітаційний центр неможливо. Добудова додаткового вольєра може змінити цю ситуацію на краще.

Під час зустрічі обговорювалися й інші актуальні питання функціонування природно-заповідної установи і регіону в цілому. Йшла мова й про низькі заробітні плати працівників галузі. Представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розповіли про те, що з цього приводу вони звернулися до Кабінету Міністрів України, який вже розглянув це питання. Є великі сподівання на те, що фахівці природно-заповідної галузі матимуть гідні зарплатні, що у свою чергу сприятиме ще більш ефективній роботі національних парків і заповідників.

Великий інтерес народних депутатів викликав природоохоронний, науковий, рекреаційний і еколого-освітній досвід НПП «Синевир». Йшла мова й про характерне для Карпат явище всихання ялинового лісу. Не оминули увагою й такі проблемні аспекти як забезпечення населення дровами, а також проблеми зі сміттям.

Усі ці питання робоча група детально вивчала безпосередньо на місці, відвідуючи Музей лісу і сплаву, Реабілітаційний центр бурого ведмедя, Синевирське озеро, рекреаційні зони і населені пункти. Народні депутати позитивно оцінили діяльність НПП «Синевир» і пообіцяли сприяти у вирішенні проблемних питань регіону.

06.07.2021р.