Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

З кожним роком спостерігається динаміка еколого-освітньої роботи в національному природному парку «Синевир». До освітніх заходів залучаються різні цільові аудиторії. Передусім активно ведеться робота з учнями і студентами. У навчальних закладах, візит-центрі парку та екологічних стежках проводяться різноманітні освітні заняття, які сприяють формуванню екологічної свідомості. Організація заходів проводиться так, щоб учасникам було цікаво і весело. Через позитивні емоції найкраще сприймаються знання, які працівники відділу екологічної освіти передають молоді.

Проводиться значна робота з відвідувачами. У парку створено не лише візит-центр, а й два туристично-інформаційні осередки. На базі цих закладів можна отримати будь-яку інформацію, що стосується відпочинку в межах парку і навіть Закарпаття загалом. Водночас, надаючи таку інформацію, працівники парку звертаються до туристів із проханням бережливо ставитися до довкілля, не смітити, не розводити багаття в лісі, загалом не робити нічого такого, що може зашкодити природі.

Не менш важливою у цьому процесі є інформаційно-освітня робота. Щомісяця виходить у світ регіональний еколого-освітній часопис «Синій Вир». Він поширюється серед місцевих жителів, представників влади, інших зацікавлених осіб. Як і тематичні буклети, листівки та календарі.

Для того, щоб еколого-освітня робота впроваджувалася ефективно, потрібне постійне удосконалення, вивчення передового вітчизняного і світового досвіду. Лише минулого року фахівці відділу екологічної освіти національного природного парку «Синевир» перебували з відрядженнями закордоном у національних парках «Баварський ліс» (Німеччина), «Шумава» (Чехія), «Лахемаа» (Естонія), де вивчати іноземний досвід. Участь у закордонних стажуваннях дає змогу крокувати в ногу з часом у такій важливій справі, як екологічна освіта

Наразі карантин. Усі масові еколого-освітні заходи в парку відмінено, як і роботу візит-центру і туристично-інформаційних центрів. Їх робота відновиться після закінчення карантину.

Пізнавай природу і дбай про неї!

15.04.2020 р.