Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

НПП «Синевир» взяв участь в семінарі з обговорення проблем басейну річки Тиса


5.074.png     5.074.png     5.074.png    

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом зобов’язує нашу державу запроваджувати європейські стандарти й у сфері управління водними ресурсами, охорони та запобігання забруднення вод. З січня 2017 року триває міжнародний проект «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну річки Тиса» (JOINTISA). Проект здійснюється в рамках Дунайської Транснаціональної програми ЄС і виконується у п’яти країнах – Україні, Угорщині, Румунії, Сербії та Словаччині. З української сторони асоційованими партнерами проекту є Державне агентство водних ресурсів України і Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса у Закарпатській області. Протягом 2017-2019 років партнери проекту JOINTISA братимуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном річки Тиса. План буде єдиний для всіх п’яти країн-учасниць і дозволить застосувати комплексний підхід до вирішення проблем у басейні та залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.

В рамках проекту 4 квітня у Тячеві пройшов семінар, в якому взяли участь п’ятдесят організацій, що розташовані в басейні Верхньої Тиси (Міжгірського, Рахівського, Хустського, Тячівського та Виноградівського районів). Національний природний парк «Синевир» на семінарі представили заступник директора, к.б.н. Юрій Тюх та провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Марія Шетеля. Мета семінару – інформувати зацікавлених сторін про підготовку оновленого інтегрованого Плану управління басейном р. Тиса та залучити відповідні організації до роботи над проектом.

Під час виступу начальник БУВР Тиси Володимир Чіпак назвав основні проблеми водогосподарської галузі області, проаналізував причини їх виникнення і шляхи вирішення. Він наголосив на проблемах повеней і паводків, забруднення поверхневих вод, засмічення твердими побутовими відходами тощо. Учасники семінару обговорили проблеми річок басейну Тиси, висловили своє бачення їх вирішення та внесли пропозиції до анкет.

10.04.2018 р.