Сьогодні відзначаємо Всесвітній день водних ресурсів


13.01.20161 13.01.20161

Сьогодні у всьому світі відзначається Всесвітній день водних ресурсів, який був започаткований у 1993 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. Головною метою відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів є сприяння прийняттю відповідних заходів для вирішення проблеми забезпечення населення питною водою, інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів загалом.

Національний природний парк «Синевир» закликає усіх людей бережливо ставитися до водойм. Водна мережа краю представлена правою притокою Тиси – річкою Тереблею та її численними притоками. Теребля протікає в південно-західній частині парку, де вона має середню ширину 25-30 м і глибину 0,7- 1,5 метра, дуже швидку течію – 18 кілометрів на годину. Найбільші притоки річки Тереблі – Гирсовець, Сухар, Брадолець, Чорна Ріка, Розтока, Студений, Красний Звір, Канчівський.

Надзвичайно красивим і цінним є озеро Синевир. Утворилося воно близько десяти тисяч років тому в післяльодовиковий період внаслідок гірського обвалу. Озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Не поступається мальовничістю озера Синевир і Озірце або Дике озеро, - казкової краси, яке знаходиться на північно-східному схилі гори Гропа, а також болото зі сферичною поверхнею, що зветься Глуханя. Аналогічне болото Замшатка є в долині Чорної Ріки. Вода – це життя. Бережімо її!.

22.03.2017 р

Опубліковати в twitter.com