Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

«Старе село» - унікальний музей просто неба

Сьогодні на нашій сторінці започатковуємо нову серію матеріалів, яка буде присвячена цікавим туристичним місцям Тереблянської долини. Перша наша мандрівка починається з Колочави. Історія цього гірського села захопила численних її уродженців, які докладають немало зусиль для дослідницької роботи. Дедалі частіше виринають з небуття нові факти, постають перед сучасниками цікаві деталі, а, подеколи, сенсаційні аргументи.

З унікальною історією Колочави найкраще знайомитися у музеї «Старе село». Цей заклад презентує архітектуру і побут закарпатців минулих кількох століть. Музей знаходиться просто неба, на березі річки Чавка. Заклад створений за ініціативи уродженця Колочави Станіслава Аржевітіна.

Крокуючи кам’яною стежкою, перед зором постає минуле гірського поселення з його оригінальною дерев’яною архітектурою і побутом. Будинки горян невеличкі, дах покритий драницями. Інтер’єр вражає найперше тим, що у хатах того часу не було підлоги, а лише глиняний настил. Давні речі, починаючи від дерев’яного посуду, звичайно, ручної роботи, і закінчуючи кроснами, веретенами, кудилями, щітями, грабачками, коновцями тощо – усе це можна побачити у будиночках музею.

Колочава поєднує культуру гуцулів, бойків, лемків, угорців, румунів, німців, євреїв, чехів та словаків, про що також знайомлять різні експонати, зокрема, національний одяг.

«Старе село» розкинулось в оточенні мальовничої природи, з листяними та хвойними деревами, а оборіг сірого сіна, огорожі та кам’яні доріжки підсилюють колорит унікального закладу просто неба.

На території скансену привертає увагу також експозиція «Колочавська вузькоколійка», головним об’єктом якої є паровоз.

Щороку до музею навідуються численні туристи, бо тут є на що подивитися і доторкнутися до історії.

25.01.2021р.