Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Музейна Колочава відзначила свій 556 - й день народження

Однією з хороших традицій, які прижилися у селі Колочава, є щорічне відзначення Дня села. У вівторок, 30 квітня жителі села та численні гості краю зібралися у центрі селища аби відзначити 556-ту річницю з дня першої писемної згадки про Колочаву. Саме у 1463 році було офіційно задокументовано факт передачі земель від одних феодалів іншим. Історія села була нелегка, та зараз жителі впевнено розвивають туризм і зробили його одним з найвідоміших туристичних місць в Україні.

Сільський голова села Колочава Юрій Кливець у привітальному слові відзначив, що багато в селищі почалося робити за рахунок грантів, відчутна допомога меценатів. Зокрема, було впорядковане одне з найпопулярніших туристичних місць в селі мінеральне джерело Колочава, стартував проект «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат», в рамках якого буде збудовано центр культури Карпат Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати-Україна» , виграно проект на створення Центру адміністративних послуг у рамках програми «U-LEAD з Європою» тощо.

«Завдяки чеським друзям з Пардубіцького краю робиться ремонт лікарні та впорядковується територія біля медзакладу тощо, - каже Юрій Кливець. - Та однією з найважливіших подій, яку особливо відчули жителі присілка Сухар, стало будівництво нової асфальтованої дороги. Дороги місцевого значення робити важко. Майже нереально. Та нам пощастило, що маємо меценатів. Завдяки народному депутату Михайлові Ланьо, депутатові Закарпатської обласної ради Василю Худинцю та підприємцю з Одеси Дмитру Малій вдалося зробити 1, 6 км дороги Колочава – Сухар».

Відзначили позитивний розвиток села та привітали колочавців зі святом і голова Міжгірської районної державної адміністрації Василь Юрик та депутат Закарпатської обласної ради Василь Худинець.

Після офіційних привітань та вручення численних нагород за вагомий внесок у розвиток села на святі виступили вихованці колочавських дошкільних навчальних закладів, Колочавської ЗОШ №1, місцеві таланти.

Вітали присутніх піснею зі сцени естрадний виконавець Володимир Маркович, гурт «Зелений барвінок» та вокальний дует «Кохана, коханий».

03.05.2019 р.