У НПП «Синевир» відбувся «круглий стіл», присвячений тематиці культурного ландшафту


Про насПро нас

Сьогодні в Національному природному парку «Синевир» відбувся «круглий стіл» за участі голови сільської ради села Синевирська Поляна Юрія Горвата, працівників НПП «Синевир» і представника міжнародного проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», який підтриманий Європейським Союзом. Обговорювалися питання збереження традиційної дерев’яної архітектури, актуальність просвітницької роботи і доцільність затвердження рекомендацій будівництва.

Теперішнє планування поселень регіону відображає ті зміни, які відбулися протягом двох минулих століть, а саме: подрібнення парцель, ущільнення забудови у центральних частинах сіл. Долинні простори сіл більш подрібнені і регулярно сплановані, а на середніх та верхніх рівнях домінує мозаїка великих, довільно розташованих просторів полонин у поєднанні з ділянками лісу.

У поселеннях, що знаходяться в межах НПП «Синевир», залишається багато зразків цінної забудови. Традиційна дерев’яна забудова виконує роль еталону або мірила пропорційності та гармонії у культурному ландшафті.

16.03.2016 р.

Опубліковати в twitter.com