Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Джипінгу – ні!

Початок туристичного сезону в національному природному парку «Синевир» на травневі свята ознаменувався не лише хорошим відпочинком для багатьох мандрівників, але й надокучливістю любителів джипінгу. Вони на своїх джипах, мотоциклах, квадрациклах рухалися колонами не лише дорогами загального користування. Екстремали прямували у ліс, на полонини чи інші ділянки, нехтуючи забороною. Нагадаємо, що зараз триває сезон тиші. У цей період відбувається масове розмноження диких тварин.

Своїми діями джипери завдають шкоди довкіллю, а також приватним ділянкам місцевих жителів. Водночас екстремали не реагують на зауваження служби державної охорони ПЗФ НПП «Синевир» і поліції, демонструючи вседозволеність. Такі дії є кричущим порушенням Закону України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. №541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» передбачено штрафи, але для цих порушників вони не страшні.

Національний парк «Синевир» попереджає про неприпустимість порушення законодавства, що стосується природно-заповідного фонду. Парк проводить заходи з недопущення дій, які можуть зашкодити природі.

02.05.2019 р.