У НПП «Синевир» відбулася екологічна акція «Чисте довкілля»


13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

У Національному природному парку «Синевир» відбулася масштабна екологічна акція «Чисте довкілля», яка дала старт місячнику благоустрою. До неї долучилося понад двісті осіб.

Після зими з-під снігу з’являються не лише первоцвіти, але подекуди й сліди людського недбальства. То тут, то там помітні побутові відходи, які «ріжуть» зір, псують настрій і шкодять природі. Відомо, що розкладається таке сміття у природі надто довго, наприклад, ПЕТ-пляшка і тетра-пак – 100 років, памперс – 250 років, жуйка – 50 років, цигарка – 15 років, а скло – цілих тисячу років... Вже ці факти мали би стати мотивацією не викидати непотріб будь-де. Втім, сміття, яке все ж таки накопичилося впродовж зими, обов’язково потрібно прибрати, щоб довкілля милувало зір і не поглинало шкідливі речовини відходів, які відтак можуть потрапити у джерела, з котрих споживаємо воду. Це головна мета акції з благоустрою.

Вода – джерело життя. Вона ж запорука нашого здоров’я. Колись з річок наші предки пили воду, бережливо ставилися до водойм. Цей приклад варто наслідувати й сьогодні. Особливі зусилля акції «Чисте довкілля» були спрямовані на очистку головної водної артерії парку – річки Тереблі. Ця водойма підтримує існування низки популяцій видів, в тому числі і рідкісних, внесених до Червоної книги України. А ще вона становить великий господарський і рекреаційний ресурс Національного природного парку «Синевир». Останнє напряму зв’язане з розвитком регіону. Тож чистота Тереблі і всіх водойм краю – запорука успішного розвитку туризму. Відпочиваючі будуть подорожувати лише туди, де є краса без сміття. Підтримка у належному стані водойм – справа повсякденна. Як кажуть, чисто там, де не смітять.

13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

Під час екологічної акції було прибрано території від листя та інших залишків деревного походження біля адміністративних будівель парку, рекреаційних стаціонарів, візит-центрів, тимчасових місць відпочинку, обабіч доріг. Активна робота кипіла поблизу Синевирського озера і Реабілітаційного центру бурих ведмедів – місць найбільш масового паломництва туристів. Невдовзі розпочнеться сезон, до якого слід готуватися заздалегідь.

Чимало зусиль доклали учасники заходу для догляду за дендропарками, які є чи не біля кожного природоохоронного науково-дослідного відділення НПП «Синевир». Обрізка дерев, посадка нових порід, згрібання опалого листя – усе це необхідна робота, яка традиційно кожного року проводиться навесні.

Згуртована праця учасників акції «Чисте довкілля» дала хороший результат. Прибрані території радують зір. Втім, це ще не все. Попереду «Місячник довкілля», який Національний природний парк «Синевир» буде проводити такими ж активними темпами. Триватиме ця природоохоронна кампанія з 20 березня до 1 травня 2017 року. Вона спрямована на формування активної громадської позиції з питань охорони довкілля. Крім того, наступного тижня розпочнуться роботи з розчистки від завалів екологічних і туристичних стежок, рекреаційних зон тощо.

16.03.2017 р

Опубліковати в twitter.com