Національний природний парк "Синевир" - Новини

1 квітня - Міжнародний день птахів


Про нас

Міжнародна конвенція з охорони птахів була підписана 1 квітня 1906 р. Тож не випадкова дату першого квітня обрано для відзначення Міжнародного дня птахів, крім того, це ще й час прильоту пернатих із зимівлі.

Всі ми розуміємо, як важливо забезпечити своє майбутнє. Це стосується і збереження птахів. Наш вклад у майбутнє – збереження біорізноманіття, всього багатства життєвих форм, що є ресурсом, від якого ми в решті решт залежимо. Птахи – це життєво важлива складова біорізноманіття, чутливі індикатори стану навколишнього природного середовища.

Зміни, які відбуваються у навколишньому природному середовищі різних куточків планети, руйнування місць існування птахів, надмірна експлуатація природних ресурсів, забруднення призводять до знищення нашої природної спадщини. З 514 видів птахів, що зустрічаються у Європі, 195 мають несприятливий природоохоронний статус, тобто можуть зникнути у найближчі 100 років, - повідомляє інформаційний бюлетень «Птах» Українського товариства охорони птахів.

На території національного природного парку «Синевир», серед різноманіття птахів, зустрічається 9 видів, що внесені до Червоної книги України, а саме: беркут, підорлик малий, пугач, лелека чорний, змієїд, сокіл-сапсан, сова довгохвоста, глухар, тетерук. Усі вони потребують пильної охорони, про що й дбають співробітники природно-заповідної установи.

01.04.2016 р.

Опубліковати в twitter.com