НПП «Синевир» попереджає: триває пожежонебезпечний період


Про нас
Пожежонебезпечний період в лісах НПП «Синевир» вважається з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву.

Лісові пожежі щорічно завдають величезних збитків довкіллю, гинуть дикі звірі, птахи, комахи. Справа не лише в зміні клімату, появі тривалих бездощових періодів, зональному потеплінні, адже ні за яких умов трава, дерева, кущі не займаються самі. Проблема у людях, які свідомо чи випадково стають винуватцями пожеж.

Для запобігання виникненню та розповсюдженню лісових пожеж працівники ПОНДВ національного парку виконують роботи з протипожежних заходів, працівники служби держохорони забезпечують пожежну безпеку у ввірених їх обходах, об’їздах, відділеннях. Начальниками відділень проводиться позаплановий інструктаж з правил пожежної безпеки з усіма працівниками відділень та лісокористувачами. Поновлюють та приводять в належний стан весь протипожежний інвентар в усіх відділеннях та інших виробничих підрозділах НПП «Синевир».

Відділом охорони і відтворення природних екосистем щорічно складаються оперативно – мобілізаційні плани ліквідації можливих лісових пожеж. Ці плани погоджуються у підрозділі МНС з органами райдержадміністрації. Також працівниками відділів охорони, еколого – освітньої роботи парку та працівниками природоохоронних науково – дослідних відділень проводиться роз’яснювальна робота серед населення та учнів шкіл по питаннях безпечного поводження з вогнем у лісі.

Але слід наголосити на тому, що яких би запобіжних заходів не вживав Національний природний парк «Синевир», без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомленням людьми масштабів загрози що несуть в собі лісові пожежі, лісові масиви не будуть в повній безпеці. Попереду місяці сонячної погоди, час відпусток, дитячих канікул. І лише особисте та відповідальне ставлення людини до лісу, правильна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України.
31.03.2014 р.


Опубліковати в twitter.com