Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

У НПП «Синевир» сьогодні проведено акцію з благоустрою території

Сьогодні у національному природному парку «Синевир» відбулася екологічна акція з благоустрою території. У ній були задіяні усі природоохоронні науково-дослідні відділення та інші підрозділи.

Працівники установи розчистили від сміття русло річки Теребля на відрізку понад двадцять кілометрів, а у прибережних смугах висадили дерева. Це позитивно позначилося на естетичній і рекреаційній привабливості, але чистоту довкілля найкраще підтримувати способом – не смітити. До цього нацпарк закликає усіх жителів регіону і гостей краю.

Значна робота проведена біля адміністративних будівель, де прибрано листя та інші залишки деревного походження, що утворилися після осінньо-зимового періоду, обладнано клумби, висаджено квіти. Благоустрій здійснено в дендраріях та у рекреаційних зонах.

З року в рік спостерігаємо за тим негативним явищем, коли чимало громадян з байдужістю викидають побутове сміття у річки чи лісові урочища. Природі потрібні століття аби переробити цей непотріб. ПЕТ-пляшки розкладаються протягом 100 років, пластик – 400 років, поліетиленові мішки 20 років, тканина – 3 місяці, папір – 3 тижні. Великої школи завдають пальчикові батарейки, які забруднюють воду і ґрунти. Усі ці дії людей обертаються проти тих же людей.

Проблема зі сміттям має загальнодержавний характер і потребує негайного вирішення. Проте вже зараз ми можемо змінювати ситуацію. Аби зменшити кількість відходів, варто обирати продукцію багаторазового використання; уникати зайвого пакування, а надавати перевагу такому пакуванню, яке можна використовувати кілька разів; здавати на вторинну переробку усе, що можна здати.

Подбаймо про довкілля і власне здоров’я!

19.04.2019 р.