В НПП «Синевир» триває пожежонебезпечний період


Про нас
Пожежа – один з найстрашніших ворогів лісу. Однією з домінуючих причин виникнення пожеж, як свідчить статистика, є необережне поводження з вогнем. Саме зараз, з приходом весни люди часто спалюють суху минулорічну траву, сміття тощо. Разом з цим людина не усвідомлює, якої шкоди завдає навколишньому середовищу, лісовим мешканцям. Нерідко виникає ризик виникнення пожеж у лісових масивах, зокрема, в Національному природному парку «Синевир».

Саме тому, не зайвим буде нагадати жителям регіону та відвідувачам, що перебуваючи в лісових масивах необхідно дотримуватись вимог правил пожежної безпеки, а саме:

• бути обережними з відкритим вогнем;

• не кидати в лісі непогашені сірники та недопалки, крім місць, що обладнані для цього;

• при розведенні багаття обовязково обкладати його камінням та не залишати його без нагляду;

• не розводити багаття на відстані ближче 15 метрів від будинків та садиб.

Звертаємо увагу на те, що згідно статті 77-1 Кодексу про адміністративні порушення, випалювання луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Турбуючись про лісові багатства краю в НПП «Синевир» задіяні всі можливі ресурси і засоби для недопущення виникнення пожеж у лісі та на об'єктах парку.

Щорічно розробляються та виконуються протипожежні заходи по кожному природоохоронному науково-дослідному відділенню та Мобілізаційний план гасіння пожеж, встановлюється цілодобове чергування.

Діє організація цивільної оборони, добровільно-пожежна дружина, розроблені плани гасіння пожеж, інструкції про заходи протипожежної безпеки тощо. В разі випадку, на своєчасне вжиття заходів щодо його ліквідації укомплектовано протипожежні щити, відповідний інвентар, підготовлено транспорт.

З метою попередження і своєчасного виявлення осередків лісових пожеж організовано щоденне патрулювання обходів інспекторами з охорони природи. Особлива увага приділяється найбільш небезпечним, у пожежному відношенні, місцям, а саме: місцям масовому відпочинку громадян, маршрутів, урочищ, які часто відвідуються людьми тощо.

З профілактичних заходів працівниками установи постійно проводяться роз'яснювальні роботи з місцевими жителями та відпочиваючими про заборону спалювання сухої рослинності та побутового сміття тощо.

Тож закликаємо усіх бути пильними та небайдужими, памятати та дотримуватись вимог, норм та правил пожежної безпеки.

27.03.2015 р.


Опубліковати в twitter.com