Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Гідрологія

Гідрологія1.jpg     Гідрологія2.jpg

Територія НПП “Синевир” займає верхню частину басейну річки Теребля (54% від загальної площі басейну), яка бере початок на західному схилі гори Болотняк (висота 1081 м н. р. м.), на межі з Івано-Франківською областю, й впадає в річку Тиса поблизу селища Буштино Тячівського району Закарпатської області, що належить до Центрально–Карпатської області. Ця область має високу водність (Будкіна та ін., 1969) й характеризується щільною гідрологічною мережею з розвинутими порогово–водоспадовими руслами.

Річка Теребля має звивисте русло, розміщене ближче до західної межі парку, з порівняно короткими правими притоками (Гичовий, Красний, Синевирський, Стенишор, Студений, Білий, Добрянський, Ломовичів, Грабово, Кривий, Щиглянчик, Мерешорський, Копитянський) і більше розвинутими лівими притоками (Слобода, Плашаницький, Розтока, Озерянка, Ясеновець, Негровець, Гирсовець, Сухар, Брадолець, Квасовець, Вільшанка).

Найбільшою притокою Тереблі є Озерянка (Чорна річка), що має досить крупні власні притоки (Дубелянка, Песся Ріка, Яворовець, Канчівський, Шпільканя, Кефаня, Зворець, Соколовець, Велика Гропа, Мала Гропа). Загальна довжина усіх річок і потоків становить близько 423 км.

Водний режим гідрологічної мережі суттєво змінюється протягом року. Характерною особливістю внутрішнього розподілу стоку є наявність повеней протягом більшої частини року, з нестійкою літньо-осінньою меженню, яка формується талими і дощовими водами. Весь теплий період року характерезується частими зливовими дощами, внаслідок чого виникають паводки (5 -10 в рік), ерозії та зсуви.

На території НПП «Синевир» знаходиться найбільше в Українських Карпатах озеро Синевир. Озеро розташоване у межиріччі Тереблі й Ріки на висоті 989 м. н. р. м.

На території Синевирського ПОНДВ розташоване ще одне невелике озеро Озірце (Дике озеро). На території, наданій парку в постійне користування, площу 36,4 га займають болота, в тому числі унікальне оліготрофне болото «Глуханя», яке розташоване на висоті 620 м н. р. м. на захід від с. Негровець біля підніжжя гори Мирша і правого берега річки Тереблі й займає площу 17 га.