Спалювання решток рослин і сміття – шкідливе для довкілля і здоров’я людини


     nnc2.jpg

З приходом весни, коли пробуджується природа від зимового сну, з'являються перші весняні квіти, кожен із нас усвідомлює, що настала пора задуматися про стан нашого довкілля, очистити землю від сміття та іншого непотребу, який накопичився протягом осінньо-зимового періоду.
         Багато сільських жителів вважають найефективнішим методом знищення відходів – його спалювання, не задумуючись над тим, що така практика є найбільшим негативним явищем, справжнім екологічним лихом.
Випалювання залишків минулорічної рослинності на ділянках,  теж тягне за собою низку негативних наслідків. Часто, не звертаючи уваги на те,  що ці поля знаходяться поблизу лісових смуг, трапляються лісові пожежі, які призводять до значних втрат чималих ділянок лісу. Але страждає не тільки ліс…
         Весняні пали є вкрай шкідливими, оскільки випалюють рослини, знищують мікроорганізми, комах, нерідко гнізда птахів, тварин. Грунти  при палах не збагачуються, оскільки попіл є бідним на корисні елементи, до того ж  він практично не засвоюється грунтами, а видувається вітрами.  Тому думка  про те,  що спалюючи рослинність, збагачується грунт корисним попелом, зовсім не підтверджує себе.
         Особливо небезпечним є спалювання  рештків  рослин, листя дерев,  мохів  зі сміттям, в якому переважають полімерні матеріали – поліетиленові мішки, пластикові пляшки тощо. Цей токсичний дим містить багато отруйних речовин, сполук свинцю, ртуті, канцерогенних речовин, які спричиняють ракові захворювання.
          Пожежонебезпечний період в лісах НПП «Синевир», який триває з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покрову,  вважається періодом посиленої охорони лісів з метою запобігання виникненню лісових пожеж та покращення робіт з організації охорони лісів від пожеж. Перед початком пожежонебезпечного періоду проведено  затвердження мобілізаційного плану організації та гасіння пожеж, організовано навчання зі службою державної охорони щодо дій у випадку виникнення загорань. У конторах відділень НПП «Синевир», які  оснащені протипожежним інвентарем, проводяться цілодобові чергування служб держохорони, є черговий пожежний автомобіль для централізованого виїзду у випадку лісової пожежі.
         З профілактичних заходів слід відмітити проведення роз’яснювальної роботи із місцевими жителями про заборону випалювання сухої рослинності у весняний період.

25.03.2014 р.


Опубліковати в twitter.com