Вільшанське ПОНДВ славне пралісами і мальовничою природою


Про нас
Чудова й красива природа оточує нашу місцевість. Багато куточків унікальної природи знаходиться на території Вільшанського ПОНДВ, що входить до складу НПП «Синевир»: мальовничі гірські пейзажі, карпатські гори, річки…

Вільшанське ПОНДВ розташоване в Хустському районі Закарпатської області, а межує на сході з лісовими масивами Карпатського біосферного заповідника, на півдні з ДП «Хустське ДЛГ», на заході з Міжгірським держлісгоспом. Загальна площа ПОНДВ – 2304 га. Тут зростають чисті букові ліси, які займають близько 85% від загальної площі вкритої лісом.

Ці ліси поширені до верхньої межі лісу. На території ПОНДВ зростають букові природні праліси на площі близько 300 га, які є цінним елементом природної спадщини. Одною з основних цінностей пралісів є те, що тут знаходиться багато рідкісних видів флори та фауни, що занесені до Червоної книги України.

Праліси виконують захисну, кліматорегулюючу та інші важливі функції. Праліси містять в собі багату наукову інформацію по формуванню рослинного покриву. Працівники Вільшанського ПОНДВ проводять, освітньо-виховну роботу серед місцевого населення про значення та збереження пралісів.

У верхній межі пралісів формується водний режим гідрологічної мережі, який представлений гірськими потоками, що беруть свій початок на висоті більше 900 м над рівнем моря. Це потік Вільшанка, Лехменів звір, Подялуський, Трипновчий та інші. На території ПОНДВ знаходяться дві джерела з мінеральною водою, якою користується місцеве населення.

Поруч з лісовими масивами розташоване водосховище Тереблеріцької ГЕС, яке має рекреаційне та водорегулююче значення. Працівниками ПОНДВ проводяться роботи по благоустрою території, охорона та збереження рідкісних рослин та фауни, проводиться науково-дослідна робота та інша діяльність, спрямована на збереження та відтворення природно-заповідного фонду.15.04.2013 р.


Опубліковати в twitter.com