Бережімо воду!


Про нас
22 березня у світі відзначається Міжнародний день води. А чи часто замислюємось над тим, яку воду вживаємо ми?

За підрахунками вчених, тільки 1% прісної води, який є на планеті, доступний для використання. Кожен сьомий європеєць не має доступу до чистої питної води. Дорослій людині, яка важить 60 кг, на 1 кг маси тіла потрібно десь 30 г води щодня.

Вода з колодязів є основним джерелом питної води в сільській місцевості. Зазвичай, її вважають чистою, але це не зовсім так. Окрім природних компонентів, солей жорсткості заліза, сульфатів, хлоридів у воду потрапляють також інші домішки: миш’як, нітрати, пестициди, нафтопродукти, солі важких металів, радіонукліди. Вони свідчать про проникнення побутових і фекальних стоків, які містять отруту.

Всі хочемо пити чисту воду з наших колодязів, та мало хто задумується над тим, що чиста вода в них залежить від нас самих. Джерелами забруднення і забруднюючими речовинами ґрунтових вод є: застосування пестицидів на полях, садах, городах, використання солі, якою посипають вулиці під час ожеледиці, використання мазуту при зв’язуванні пилу на дорогах, витрати бензину на АЗС тощо.

Медики застерігають, що ні численні оздоровчі заклади, ані здорове харчування не дадуть бажаних результатів, якщо постійно насичувати свій організм водою з усіма багатствами шкідливих сполук. Тож бережімо воду від забруднення і дбаймо про власне здоров’я.

23.03.2015 р.


Опубліковати в twitter.com