НАУКОВА РОБОТА


ЕОР1.jpg     НДР9.jpg

Національний природний парк «Синевир» – це провідна природоохоронна науково-дослідна установа, що займається вивченням унікального куточку Карпат – верхів’я Тереблянської долини. З часу створення парку, науковими співробітниками установи здійснено значний обсяг роботи, результати якої відображені у щорічних виданнях «Літопису природи», висвітлені на сторінках авторитетних наукових та інформаційно-аналітичних періодичних видань.

Дані науково-дослідної роботи, що проводяться на території парку в польових умовах, обробляються, а відтак висвітлюються в щорічних випусках „Літопису природи”.

В 2012 році науковими співробітниками НПП „Синевир” видано 13 наукових статей з них 8 опубліковано у Ваківських наукових журналах. Випущено ХХІ том Літопису природи та проводяться камеральні роботи над черговим ХХІІ томом Літопису природи.

Зібрано в польових умовах гербарій в кількості 430 видів 560 екземплярів, оформлено 500 штук наукового гербарію та 500 аркушів робочого гербарію, відзнято 620 фото флори та рослинності, а також фауни.

Обліковано букові праліси НПП „Синевир” на площі 2000 га в Вільшанському, Квасовецькому, Колочавському, Остріцькому та Синевирському природоохоронних науково-дослідних відділень. Ведеться науково-дослідна робота у розсаднику по відтворенню рідкісних видів флори, на сьогодні відтворено 79 видів 1400 екземплярів.

Ведеться науково-дослідна робота на реабілітаційному центрі бурого ведмедя та форелевому господарстві.

На науковій базі НПП „Синевир” пройшли учбово-польову практику в кількості 300 студентів вищих навчальних закладів України, з них 5 переддипломну.

На території НПП „Синевир” проводяться 6 науково-дослідних тем.

На території національного природного парку „Синевир” науковим відділом проведено Державний Кадастр по обліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду по формі 1ДКПЗФ „Картка первинного обліку територій та об’єктів НПП „Синевир” станом на 01.01.2013року в паперовому та електронному вигляді.

Поновлено із змінами та доповненнями паспортизацію водно-болотного угіддя Міжнародного значення озеро Синевир, головним чином як середовище існування водоплавних планів ( 995 – 031) відповідно до Рамсарської Конвенції, що є чинною для України у відповідності до Закону України від 29 жовтня 1996 року за № 437/96-ВР „Про участь України в Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають Міжнародне значення головним чином, як середовище існування водоплавних птахів”.

Крім ведення «Літопису природи» наукові працівники НПП «Синевир» проводять заходи пов’язані з виконанням Рамкової Конвенції, а саме:

- Проведення досліджень та підготовка наукових матеріалів з покращення санітарного стану лісів в НПП «Синевир»;

- Реалізація комплексної програми з вивчення і збереження пралісів НПП «Синевир», а також на новоприєднаному Вільшанському ПОНДВ, що ввійшло до складу парку;

- Розробка менеджмент-плану НПП «Синевир» щодо розвитку інфраструктури туризму та рекреації на його території;

- Роботи по оформленню візит-центру НПП «Синевир»;

- Організація моніторингу із запровадженням геоінформаційної системи на території НПП «Синевир»;

- Розширення НПП «Синевир» та винесення меж в натурі;

- Участь у підготовці наукових обґрунтувань на створення нових та розширення діючих територій.

- Проведення науково-дослідних робіт на озері Синевир відповідно до Рамсарської Конвенції.

НДР3.jpg     НДР4.jpg

Наукова та науково-дослідна робота наукового відділу

Тема 1. «Відтворення рідкісних видів флори в НПП «Синевир».

Тема 2. «Вивчення пралісів та квазіпралісів НПП «Синевир».

Тема 3. «Експериментальне вирощування рідкісних, реліктових, малопоширених лісових та плодових видів. Вивчення динаміки розвитку та відтворення на території НПП «Синевир».

Тема 4. «Природне відновлення ялиці білої в мішаних лісах НПП «Синевир».

Тема 5. «Особливості природних ландшафтів НПП «Синевир» та їх екологічна цінність».

Тема 6. «Загальна характеристика типів природних середовищ НПП «Синевир» та їх особливості».

Тема 7. «Аналіз лісових культур НПП «Синевир» створених за період 2008-2011 рр. Ріст і розвиток в залежності від географічних та лісорослинних умов».

Тема 8. «Гриби і хвороби , що визивають ураження лісових деревних порід НПП «Синевир».

Тема 9. «Кліматичні особливості території НПП «Синевир».

Тема 10. «Виділення корінних та похідних деревостанів Остріцького ПОНДВ НПП «Синевир».

Тема 11. «Особливості природних та штучних природних лісових екосистем НПП «Синевир», їх видове розмаїття. Історичний огляд».

Тема 12. «БУКОВІ ПРАЛІСИ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР» - СКРАБ ПРИРОДИ СВІТОВОГО ЗНАЧЕННЯ».

НДР5.jpg     НДР6.jpg

НДР7.jpg     НДР8.jpg

НДР2.jpg     11.jpg11.01.2017 Незважаючи на бурхливий розвиток хімії та зростання кількості нових досить ефективних синтетичних лікарських препаратів, лікарські рослини й надалі залишаються одним з основних джерел одержання лікувальних й профілактичних засобів Детальніше...


11.01.2017 Такий вислів часто можна почути від бджолярів. Саме з вересня настає період, коли бджолині сім’ї потребують особливого догляду, а саме Детальніше...


11.01.2017 Останнім часом особливої актуальності набувають дослідження, пов’язані із виявленням та збереженням рідкісних та зникаючих видів, в тому числі і грибів Детальніше...
Опубліковати в twitter.com