В НПП «Синевир» проведено зимовий облік фауни


obl.jpg    obl2.jpg

Кожного року в січні на території Національного природного парку «Синевир» служба державної охорони проводить зимовий облік тварин. Метою даного природоохоронного заходу є визначення видового складу тварин, встановлення місць проживання, їх чисельності і територіальне розміщення в різних урочищах. Зазвичай облік тварин здійснюється у всіх ПОНДВ в один день. Цього року він проводився 13 січня, до заходу було залучено близько ста обліковців, які відвідали усі обходи ПОНДВ.

Облік чисельності фауни має важливе наукове та природоохоронне значення, отримані дані є необхідними при розробці заходів по охороні та збереженні генофонду парку.

І тому, для його проведення старанно готуються у всіх природоохоронних науково-дослідних відділеннях нацпарку. Для цього залучаються працівники наукового відділу, провідні інженери служби державної охорони, які ретельно вивчають кожний обхід і визначають який саме метод слід використати для одержання більш достовірних даних обліку. У проведенні цьогорічного обліку були використані методи по слідах на снігу, метод картування слідів та метод подвійного картування слідів тощо. Облік чисельності зайця-русака та козулі проводився на пробних площах методом шумового прогону в обсязі 15-30% від загальної площі ПОНДВ.

Важливою вимогою для кожного обліковця є відмінне володіння специфікою та методологією проведення обліку. Окрім цього, кожен учасник природоохоронного заходу має добре знати видовий склад усіх місцевих тварин та птахів, сліди їх життєдіяльності та вміти визначити давність сліду і його напрямок.

Приємно відмітити, за результатами обліку диких тварин на території НПП «Синевир» чисельність їх з року в рік зростає.

obl3.jpg    obl4.jpg

14.01.2015 р.


Опубліковати в twitter.com