Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Анонс. 7 липня у національному природному парку «Синевир» відбудеться День відкритих дверей


5.074.png        

7 липня у національному природному парку «Синевир» відбудеться День відкритих дверей, до участі в якому запрошуються усі бажаючі. Захід проводитиметься з нагоди професійного свята працівників природно-заповідної справи України.

У рамках Дня відкритих дверей у національному природному парку «Синевир» відбудеться безкоштовне відвідування озера Синевир, Реабілітаційного центру бурих ведмедів, екологічних і туристичних стежок та інших цікавих місць території. Поблизу Синевирського озера для гостей буде організовано частування національними стравами верховинців.

На базі візит-центру установи відбудуться презентації та демонстрації фільмів про НПП «Синевир», а також інші еколого-освітні заходи.

Усі відвідувачі цього дня отримають інформаційні матеріали, а кожен сотий, п’ятисотий і тисячний гість озера Синевир – спеціальні подарунки від національного парку.

Довідково

Національний природний парк «Синевир» – природно-заповідна установа у Закарпатській області. Основні території зайняті хвойними, здебільшого ялиновими лісами, але є тут і букові праліси, які мають статус Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Визначною пам’яткою природи парку є озеро Синевир – водно-болотне угіддя міжнародного значення і одне з семи природних чудес України. Воно розкинулось між горами на висоті 989 метрів над рівнем моря. Поетично назване у народі Морським оком, озеро Синевир є справжньою перлиною Карпат. З висоти пташиного польоту воно нагадує око. Посередині острівець, як зіниця, а довге віття смерек – наче вії. Для туристів довкола озера Синевир прокладено екологічну стежку.

Не менш привабливим є Дике озеро, що знаходиться на схилі гори Гропа. Його площа трохи більше гектара. А ось острівок – унікальний, бо він ніколи не занурюється у голубій чаші. Тут коливання рівня води не відбувається, як і не змінюється площа плеса за дощових опадів. Рослинний покрив безіменного острівка нагадує тундрову флору. Ростуть на ньому маленькі смерічки, а сам острів утворений буро-червоними сфагновими мохами, між якими росте журавлина дрібноплідна. Глибина озера сягає 8 м. Вода тут чиста, прозора. У ній живе гольян. Це невеличкі рибки, які снують зграйки біля берега в пошуках їжі. До Дикого озера прокладено екологічну стежку.

Сфагнові оліготрофні болота Глуханя і Замшатка, де зростає ряд рідкісних видів, служать об’єктом посиленої уваги вчених.

У 2011 році в НПП «Синевир» створено Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де здійснюється реабілітація звірів цього виду, які зазнали жорстокого поводження у неволі. Центр займає площу 12 га. Зараз тут мешкає 25 бурих ведмедів.

Мальовнича природа національного природного парку «Синевир» приваблює туристів з усього світу, а це спонукає здійснювати активну рекреаційну та еколого-освітню діяльність. Тут діють мотелі, розроблені екологічні, науково-пізнавальні стежки і туристичні маршрути. Об’єктом уваги відвідувачів також стають давні дерев’яні церкви – пам’ятки архітектури місцевої етнічної групи бойків. Детальніше про унікальну природу і культурну спадщину регіону відвідувачів знайомить екологічний візит-центр.

16.03.2018 р.