61.jpg

          Недавно НПП «Синевир» відвідав відомий громадський діяч, ректор Малої академії літератури і журналістики (МАЛіЖ), заслужений журналіст України  Василь Федорович Тарчинець. Діяльність цієї людини викликає захоплення, адже він, у минулому військовий з 30-річним стажем, зараз займається дитячою творчістю.

          Родом з невеличкого верховинського села Рекіти, Василь Тарчинець ніколи не забував про рідний край. Він проживає у Львові, але у Рекіти навідується часто. Десять років тому там й відбулися установчі збори дитячої громадської організації, яка зараз має міжнародний статус – Малої академії літератури і журналістики. Сотні членів організації з різних куточків нашої планети єднає любов до слова, краси і добра. Свої творчі досягнення молодь демонструє на щорічних фестивалях «Рекітське сузір’я», яких уже проведено вісім. Члени дитячої організації також мають можливість подати на суд читачам свої твори у газету «Сузір’я», яку видає МАЛіЖ. Особливу увагу привертає інтернет-портал організації, де молодь може спілкуватися, обмінюватися своїми творами, черпати масу цікавої інформації, яка допоможе юні рости справжніми творчими особистостями і патріотами. Цей сайт для численної дитячої аудиторії з України, Росії, США, Франції, Польщі, Ізраїлю і навіть африканської Гани, замінив сумнівні соціальні мережі, у яких нерідко пропагується аморальність.

         Робочий візит Василя Тарчинця у НПП «Синевир» був надзвичайно насиченим. Він зустрівся з директором установи Миколою Дербаком, з яким мав тривалу ділову розмову про співпрацю. Оскільки нацпарк також проводить масові заходи з молоддю, тож було досягнуто домовленість між МАЛіЖ та парком про спільну роботу у цьому напрямку, а керівник парку став проректором з екології Малої академії. Підписана угода про співпрацю  передбачає турботу за здорове гармонійне зростання юні, інформаційне партнерство,  проведення спільних акцій, екскурсій, експедицій тощо.  

         Для шановного гостя організовано екскурсію до реабілітаційного центру бурого ведмедя, де він ознайомився з благородною місією цього закладу. Про свої враження від подорожі в НПП «Синевир» Василь Федорович вже поділився з читацькою аудиторією інтернет-порталу МАЛіЖ, а у газеті «Сузір’я», вийшов еколого-освітній додаток «Дай лапу», який  присвячений Національному природному парку «Синевир».

Завантажити Word