5.jpg

7 грудня під головуванням М.Дербака відбулося засідання науково-технічної ради НПП «Синевир», на якій розглядалися питання розроблення проекту організації території національного парку, зміни до функціонального зонування, створення науково-дослідних лабораторій тощо.

Перший, підготовчий етап проекту організації території Національного природного парку «Синевир» охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів завершено. Про це на науково-технічні раді повідомив представник Державної екологічної академії, завідувач кафедрою екології та економіки землекористування, к.е.н. А.Юрченко. Тобто, зібрані вихідні дані, аналіз сучасного стану території НПП «Синевир», зроблено аналіз науково-дослідної роботи, аналіз матеріалів «Літопису природи», зроблено характеристику рекреаційних об’єктів, виробничих підприємств. За результатами проведених робіт підготовлено звіт, який узгоджено з фахівцями і науковцями парку.

Заступник директора установи, к.б.н. Ю. Тюх ознайомив присутніх з планами щодо створення в установі науково-дослідних лабораторій для проведення різних наукових досліджень, визначення проб води, ґрунтів,  тощо.  Є також потреба в проведенні лабораторних досліджень для рибного господарства, реабілітаційного центру бурого ведмедя, для розсадника рідкісних рослин. Загалом, це буде лабораторія для біотичних і абіотичних досліджень.

Головний природознавець П. Шпілька ознайомив присутніх з проектами лімітів спеціального використання природних ресурсів на 2012 рік. Зокрема, проекти передбачають використання природних ресурсів у наукових, рекреаційних, еколого-освітніх цілях, для сінокосіння, випасу худоби, збір дикоростучих грибів і ягід тощо. Для детального ознайомлення проекти лімітів були роздані всім членам НТР.

         Своїми думками щодо питань, які розглядалися на НТР поділилися М.Цюбик, А. Поляновський, О. Колесник, А. Мигаль, П. Слободян, а відтак було прийнято відповідне рішення

Завантажити Word