Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Важливі питання обговорили на виїзній зустрічі у НПП «Синевир»

13 квітня у НПП «Синевир» відбулася зустріч голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова, заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького, директора Департаменту природно-заповідного фонду Едуарда Арустамяна, директора національного природного парку «Синевир» Миколи Дербака, голови Синевирської ОТГ Івана Чупа, заступника голови ОТГ Марії Красняник. Зустріч була побудована таким чином, щоб відвідати ті локації, де є проблемні питання і безпосередньо на місці обговорити шляхи вирішення.

Важливим етапом зустрічі було знайомство з реконструкцією Музею лісу і сплаву та Реабілітаційним центром бурих ведмедів. Саме ці заклади потребують додаткового фінансування і ці питання обговорювалися під час візиту, безпосередньо оглядаючи вже зроблене.

Музей лісосплаву може стати потужним рушієм розвитку туризму у регіоні, тож зараз вирішується питання фінансування цього закладу. До урочища Чорна ріка, де знаходиться музей, також необхідно провести електроенергію, яка тут відсутня з паводкових часів 1998 року. Це важливо ще й з огляду на те, що в цьому урочищі проживають чи тимчасово господарюють жителі с. Синевир.

Чорна ріка дуже перспективна у плані розвитку сільського туризму. Окрім Музею лісу і сплаву тут пролягає екологічна стежка до Дикого озера – популярного туристичного місця. А ще тут мальовничі водоспади, ліси, гори – те, що так приваблює мандрівників. З вирішенням питання проведення електроенергії НПП «Синевир» забезпечить роботу візит-центру, що профінансує проєкт «Підтримка природно-заповідних територій в Україні».

Не менш важливим об’єктом не лише з рекреаційної точки зору, але й природоохоронної, наукової і еколого-освітньої, є Реабілітаційний центр бурих ведмедів. Тож не випадково значна увага була приділена обговоренню питань щодо фінансування цього закладу. Тут розпочато будівництво нового вольєра площею 6 га, який просто необхідно добудувати. Завершення будівництва потребує й візит-центр на території ведмежого притулку. Останній буде профінансовано за кошти проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що недавно було узгоджено під час зустрічі Олексія Петрова і Миколи Дербака з керівником згаданого проєкту Міхаелем Бромбахером.

Робоча група відвідала й одне з найбільш віддалених поселень – село Слобода, що входить до Синевирської ОТГ. Знайомлячись з гірським поселенням та користуючись нагодою, депутат Закарпатської обласної ради Микола Дербак, голова Синевирської ОТГ Іван Чуп і його заступник Марія Красняник порушили питання виділення шкільного автобуса для перевезення учнів з цього віддаленого села до Синевирської Поляни, де знаходиться загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів. Обговорювалося питання асфальтного покриття з урочища Красний до с. Слобода, що значно змінило би поселення, адже це місце дуже перспективне для розвитку туризму. Це сприяло би й розвантаженню наявних потоків туристів. А ще для цієї мети необхідно вирішити питання обладнання стоянок для автомобілів туристів, які подорожують до озера Синевир. Якраз обабіч шляху до Слободи й розглядається можливість обладнання таких стоянок. А у перспективі є спільне бачення – проїзд від центральної дороги до озера Синевир забезпечити електрокарами.

14.04.2021р.