Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів НПП «Синевир» оселився ще один клишоногий

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Держекоінспекцією передали бурого ведмедя на прізвисько Юра до Реабілітаційного центру бурих ведмедів національного природного парку «Синевир». Досі він утримувався в готельно-ресторанному комплексі міста Косова, що на Івано-Франківщині.

Держекоінспекцією виявлено порушення природоохоронного законодавства. На сполох били й екоактивісти, яким була не байдужа доля Юри. І ось наступив той момент, коли ведмідь доправлений до спеціалізованого закладу. З транспортуванням ведмедя до НПП «Синевир» посприяла Держекоінспекція.

Реабілітаційний центр бурих ведмедів відвідали голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький, заступник начальника Державної екологічної інспекції Віктор Канцурак, директор Департаменту природно-заповідної справи Едуард Арустамян. Їх супроводжував директор НПП «Синевир» Микола Дербак, який ознайомив делегацію з особливістю роботи центру. Делегація оглянула умови утримання нового клишоногого, щойно доправленого з міста Косово.

«Завантаження, транспортування і вивантаження такої тварини – це завжди непростий процес, але усе пройшло успішно. Наразі новий мешканець центру перебуватиме на карантині під пильним наглядом ветеринара. Після реабілітації, лікування і адаптації оселитися у напіввільних умовах, які створені у цьому спеціалізованому закладі», - каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Нагадаємо, Реабілітаційний центр бурих ведмедів був створений у 2011 році на площі 12 га. Його мета – реабілітація клишоногих, які зазнали жорстокого поводження або утримувалися в неналежних умовах. Отже, тепер у центрі мешкають 33 бурі ведмеді.

13.04.2021р.