Другий президент Словаччини Рудольф Шустер подорожував Національним природним парком «Синевир»


sem.jpg     sem2.jpg

Другий президент Словаччини Рудольф Шустет, попри свій поважний вік (йому недавно виповнилося 79 років), активно мандрує світом і фотографує дивовижну природу різних куточків планети. Недавно цей відомий політичний і громадський діяч відвідав Національний природний парк «Синевир». Йому дуже сподобались засніжені гірські схили, стрункі смереки, Синевирське озеро, численні мальовничі річки… Колись тут сплавляли ліс, тож Рудольф Шустер не міг оминути візит-центр, де зберігається експозиція музею лісосплаву. Він ознайомився з експонатами цього закладу і щораз доповнював екскурсовода своїми коментарями. Пан Шустер добре знайомий з технологією сплаву лісу, що не дивно, адже вона свого часу застосовувалася і в Словаччині, а до того ж, гість з сусідньої країни навчався в Братиславському технічному інституті.

Не меншу цікавість колишнього президента викликав найбільший у Європі Реабілітаційний центр бурих ведмедів. Відомо, що Рудольф Шустер дуже любить тварин, тож з захопленням спостерігав за ведмедями, які живуть у напіввільних умовах. До речі, під час своєї мандрівки Камчаткою він зробив чимало вдалих фотографій ведмедів у дикому середовищі. Про унікальні гори цього півострова, його неповторну природу пан Рудольф видав фундаментальну книгу з численними високоякісними світлинами. Один примірник цього видання він презентував директору НПП «Синевир» Миколі Дербаку під час недавньої зустрічі. Керівник природно-заповідної установи побажав Рудольфу Шустеру подальшої плідної творчої праці і висловив сподівання, що він порадує читачів аналогічним виданням про Карпати.

До речі, колишній президент Словаччини написав 17 книг, а захоплення фотографією є важливою частиною його життя. З професійною камерою він майже не розстається. «Враження – єдине, що залишається з людино на все життя, а фотознімок дає унікальну можливість відобразити хоча б частину цих вражень, поділитися ними», – каже Рудольф Шустер. Він знімає усі місця, куди подорожує, і наші Карпати у цьому винятком не стали. Надто вони красиві, щоб залишитися поза об’єктивом фотокамери.

28.03.2013 р.


Опубліковати в twitter.com