13 грудня у Національному природному парку «Синевир» відбулося відкриття реабілітаційного центру бурого ведмедя. На урочистості прибули Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, директор Департаменту заповідної справи Віктор Канцурак, директор з розвитку проекту «Чотири лапи Інтернешнл» (Австрія) Амір Халіл, керівництво Міжгірського району, екологи, журналісти і громадськість.
Реабілітаційний центр створено з метою реабілітації особин ведмедя, які зазнали жорстокого поводження і незаконно утримувалися у неволі. Цей заклад наразі прихистив двох тварин, які, до речі, мають свої імена – Дюрій і Бубочка. Семирічного 300-кілограмового самця привезли з приватного господарства Рахівщини, а трирічну самку з Харківщини. У «Синевирі» звірі почуваються добре. Щодня їх годують овочами, фруктами і рибою. З часом сюди привезуть ще кілька десятків косолапих, які досі перебувають при різних відпочинкових закладах з порушенням правил утримання диких тварин у неволі.
Виступаючи перед присутніми, Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський зокрема сказав: «У першу чергу хотів би подякувати Президенту і Прем’єр-міністру країни за їхню підтримку нашого проекту, виділивши кошти на будівництво цього центру. Мені приємно відзначити, що як би важко не було в країні, ми все ж не забуваємо про питання екології і турботу про тварин. В подальшому подібні центри будемо створювати не лише для ведмедів, але й інших тварин Червоної книги, які сьогодні знаходяться на межі зникнення.
Голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида каже, що Микола Злочевський пообіцяв до нового року відкрити цей центр, і з цього приводу було багато песимістів. Але Міністр дотримався свого слова.
Закарпаття – це регіон туризму, тож серед різних місць, куди мандруватимуть гості краю, буде ще одне – до бурих ведмедів.
Радіє відкриттю центру й директор Департаменту заповідної справи України Віктор Канцурак, який на урочистостях подякував за плідну працю усім, хто доклав зусилля, щоб звірям жилося добре.
Реабілітаційний центр для бурих ведмедів побудовано на площі 12 га. Територію обгороджено металічною сіткою в глибину землі 1,5 м. та над землею висотою 3 м. Усе це було зроблено у стислі терміни.
Під час урочистостей Олександр Ледида нагородив директора НПП «Синевир» Миколу Дербака нагрудним знаком «За розвиток регіону».
Після перерізання символічної стрічки, Микола Злочевський та Олександр Ледида власноручно випустили із клітки у вольєр одного ведмедя.
На відкриття реабілітаційного центру бурого ведмедя завітали й іноземні делегації, зокрема, журналісти CNN, представники міжнародної організації «Чотири лапи Інтернешнл» (Австрія).
- Україна може пишатися таким проектом, - каже керівник цієї організації Амір Халіл. – Ми обов’язково долучимося до роботи центру і готові взяти на себе витрати з транспортування ведмедів, їх лікування та харчування.
Амір Халіл з Олександром Ледидою підписали меморандум про співпрацю, а з директором НПП «Синевир» - партнерську угоду.
У коментарі щодо відкриття реабілітаційного центру бурого ведмедя, директор НПП «Синевир» Микола Дербак зазначив, що це важлива подія, яка засвідчує про гуманізацію української екологічної політики у напрямку охорони і збереження тварин. Реалізувати цей проект вирішено в Національному природному парку «Синевир», бо дана територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу існування найбільших хижаків України. Мати такий заклад – це справжня гордість для Закарпаття, на гербі якого зображено ведмедя – господаря гір.
Саме тут, де стрункі смереки і високі буки, де щедрі плантації чорниці і малини, житимуть бурі ведмеді, які досі перебували у тісних клітках.
На відміну від важкого минулого, яке довелося пережити цим тваринам, тут їм гарантований великий простір, санітарне, ветеринарне і харчове забезпечення.
Завантажити Word