Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Увага! Дезінформація

Останніми днями, напередодні та у період вихідних, знову активізувалася дезінформаційна кампанія проти національного природного парку «Синевир» і його директора Миколи Дербака. На фейковій сторінці у Фейсбуці та на спеціально створеному сайті для дезінформації проти НПП «Синевир» поширено дві публікації про начебто незаконні рубки в урочищах Ростока і Слобода. Довірливий читач може швидко пристати до думки провокатора і почати поширювати інформацію на своїх сторінках у Фейсбуці, чого й прагне той, хто пише тайкома, ховаючись під вигаданим іменем; він цього й не приховує. Проте, поінформовані громадяни одразу знайдуть у останніх двох публікаціях брехню.

Національний природний парк «Синевир» інформує громадськість про те, що в урочищах Ростока і Слобода здійснювалися вибіркові санітарні рубки, які є цілком законні. Вони проводяться у відповідності до лімітів та дозволів на спеціальне використання природних ресурсів в межах НПП «Синевир» на 2020 рік. Отже, рубки законні і наголошуємо, що мова йде про вибіркові санітарні рубки. Це означає, що до рубки призначаються сухостійні, всихаючі, пошкоджені шкідниками та хворобами, а також вітровальні та буреломні дерева.

Крім того, в НПП «Синевир» цього року запроваджено електронний облік деревини. Це означає, що вся деревина, яка вивозиться з лісу чіпується, а громадяни за номером цих чіпів можуть простежувати онлайн всю інформацію про місце, де вона була заготовлена і місце розвантаження. Подаємо посилання на сайти, де усе це можна відстежувати: http://ukrforest.com, https://lk.ukrforest.com/map/general.

Нагадаємо, що у Тереблянській долині Міжгірського району, де й знаходиться НПП «Синевир», відсутнє газопостачання. Фактично єдиним видом опалення для осель місцевих жителів є дрова; їх використовують й різні установи, що знаходяться в краї. Крім того, є потреба у ремонті будівель, новому будівництві, тож для гірського краю без цього ресурсу неможливо було б вижити. Нагадаємо, що у межах парку проживає понад 20 тис. осіб.

Особа, яка робить нахабні наклепи на НПП «Синевир» завдає шкоди всьому регіону. Прикро, що це може робити людина з цього ж краю, переслідуючи свої особисті інтереси. Було би добре, якби ця особа вийшла з-за куліс і говорила відкрито. Але цього, мабуть, не станеться, бо в брехні немає аргументів. Проте, не буває нічого таємного, щоб не стало явним.

10.03.2020 р.