Не знищуйте первоцвітів!
З приходом весни, із землі сповзає біле покривало, а на зміну снігу появляються первоцвіти - дуже гарні та тендітні рослини. На території Національного природного парку «Синевир» зростає багато видів ранньовесняної флори: шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, первоцвіт весняний, проліска дволиста, сон Шерфеля, сон білий та інші. Більшість з них занесені до Червоної книги України або мають регіональне значення.
Перші квіти після зимових холодів приносять неабияку радість та задоволення для душі. Та милуватися весняними квітками краще у природі. Зірвані первоцвіти недовго даруватимуть радість, а завдана шкода природі буде надзвичайно великою. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи, бо не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.
Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з’їдають частину насіння. Отже, перші весняні квіти не тільки радують людей, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.
З метою збереження унікальної ранньовесняної флори в НПП «Синевир» щовесни проводиться операція «Первоцвіт», мета якої – не допускати знищення квітів чи викопування цибулин в період цвітіння.
В цей період служба держохорони парку посилює охорону ранньовесняних трав'янистих рослин, а по відділеннях створюються рейдові групи по патрулюванню в місцях масового зростання ранньовесняної флори. На порушників складатимуть протоколи про порушення природоохоронного законодавства.
10.03.2015 р.