Національний природний парк «Синевир» відвідав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков


sem.jpg     sem2.jpg

25 березня з робочим візитом Національний природний парк «Синевир» відвідав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков. Його супроводжували голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, директор Департаменту заповідної справи Віктор Канцурак, народний депутат України Іван Бушко та інші особи обласної і районної влади. Делегацію зустрів директор НПП «Синевир» Микола Дербак, який супроводжував поважних гостей в урочище Чорна Ріка, де колись знаходився унікальний музей лісосплаву.

— Гребля, на якій знаходився музей, була побудована в середині XIX ст. і становила складний комплекс будівельних конструкцій, технічних вузлів і механізмів. Довжина її — 80 м, ширина — 5,5 м, висота від днища до річкового дна — 3,5 м і ще 3,5 м закладеного по обидва боки каменями дерев'яного фундаменту в дні ріки. Водоймище, що утворювалося в результаті загати річки, складало в довжину 2 км і в ширину 300 м. Воно могло забезпечити одночасний сплав декілька бокорів.

Сплав лісу тут продовжувався до 1960 року. У 1973 році після детального дослідження гребля була реставрована, а надбудови пристосовані під Музей лісосплаву, що відкрився в 1976 році. Паводком 1998 року греблю було зруйновано, — розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Прагнення закарпатців – щоб музей лісосплаву був відбудований. У НПП «Синевир» сподіваються що після цього візиту будуть прийматися відповідні рішення на рівні Міністерства екології та природних ресурсів України і обласної влади щодо фінансування робіт по відновленню унікального музейного закладу.

Відтак Олег Проскуряков ознайомився з роботою реабілітаційного центру бурих ведмедів. Будівництво цього закладу у НПП «Синевир» розпочалося влітку 2011 році за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України з метою реабілітації особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження і утримувалися в неволі з порушенням природоохоронного законодавства.

Реабілітаційний центр для бурих ведмедів вирішено побудувати в НПП «Синевир», бо ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування. Площа центру 12 га. Зараз тут утримується 9 бурих ведмедів. Вони були вилучені у їх власників з різних регіонів України.

Тварини, які потрапили до центру, проходять карантин, відповідні щеплення, а відтак здійснюється їх адаптація до напіввільних умов перебування. Отже, значні зусилля спрямовані на санітарне, ветеринарне, харчове забезпечення звірів.

Для ведмедів у центрі обладнані басейни для купання, штучні барлоги. Тут також наявні природні плантації чорниці, малини і ожини.

— Дуже добре, що є такі об’єкти, як центр реабілітації для бурих ведмедів. Ці тварини постраждали від людей, тому саме люди і повинні їм допомагати. Як на мене, то це дуже благородна справа, — сказав Олег Проскуряков, знайомлячись з роботою цього закладу.

Не міг оминути Міністр і озеро Синевир, яке хоча й у крижаному полоні, проте дуже йому сподобалось. Загалом, Олег Проскуряков залишився задоволеним візитом у НПП «Синевир».

26.03.2013 р.

sem.jpg     sem2.jpg

sem.jpg     sem2.jpg


Опубліковати в twitter.com