Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Музеї Колочави

старе село.jpg     Музей І.Ольбрахта.jpg

Найбільшу увагу привертає музей-сканзен «Старе село». Він презентує архітектуру і побут закарпатців. Знаходиться під відкритим небом, на березі річки Колочавка.

Крокуючи кам’яною стежкою, перед зором постає минуле гірського поселення з його оригінальною дерев’яною архітектурою і побутом. Будинки горян початку XX століття невеличкі, побудовані з круглої деревини, дах покритий драницями. Інтер’єр вражає найперше тим, що у хатах того часу не було підлоги, а лише глиняний настил. Давні речі, починаючи від дерев’яного посуду, звичайно, ручної роботи, і закінчуючи кроснами, веретенами, кудилями, щітями, грабачками, коновцями тощо – усе це можна побачити у будиночках музею.

Колочава поєднує культуру гуцулів, бойків, лемків, угорців, румунів, німців, євреїв, чехів та словаків, про що також знайомлять різні експонати, зокрема, національний одяг.

«Старе село» розкинулось в оточенні мальовничої природи, з листяними та хвойними деревами, а оборіг сірого сіна, огорожі та кам’яні доріжки підсилюють колорит унікального закладу під відкритим небом.

На території скансену привертає увагу також експозиція «Колочавська вузькоколійка», головним об’єктом якої є паровоз.