Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Всесвітній день дикої природи

3 березня – день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникненя проголошено Всесвітнім днем дикої природи.

Мета Конвенції полягає в тому, щоб гарантувати збереження дикої фауни від незаконної міжнародної торгівлі дикими тваринами. Дика фауна є незамінною частиною природних екосистем, які мають охоронятися для нинішніх і майбутніх поколінь. Держави-учасники Конвенції визнають важливість міжнародного співробітництва, яке буде сприяти захисту деяких видів дикої фауни від надмірної експлуатації в міжнародній торгівлі, переконані у необхідності об'єднати зусилля й терміни прийняття належних заходів у цих цілях.

Національним природним парком «Синевир» реалізовується унікальний проект щодо адаптації Ведмедів Бурих в умовах максимально наближених до природних, загальною чисельністю 32 особини. Це найбільший хижак нашої фауни, який занесений до Червоної книги України (2009).

На терторії націнального природного парку «Синевир» за Вашінгтонською Конвенцією «Про Міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни» (СІТЕС 1973) віднесено 27 видів, в тому числі птахів 22, ссавців 5, які є рідкісними на його території та підлягають особливій охороні і збереженню.

Відзначення цього міжнародного дня покликане сприяти приверненю уваги до цінності дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення.

03.03.2020 р.