Національний природний парк "Синевир" - Новини

Чисте довкілля – здорова людина!


Про нас

Одна пальчикова батарейка, потрапивши у річку чи іншу водойму, може спричинити забруднення 400 літрів води. А якщо у природу потрапить один мільярд батарейок? Відповідь очевидна – екологічне лихо. За даними фахівців, саме стільки в Україні використовується батарейок протягом одного року. Вони нам потрібні для пульта від телевізора, дитячих іграшок, будильників, радіоприймачів, фотоапаратів тощо. Значна частина відпрацьованих пальчикових батарейок викидається у звичайні смітники або ж у навколишнє середовище.

А у природі, як відомо, усе взаємопов’язано. Опинившись у ґрунті чи водоймі, батарейка розпадається несучи страшну загрозу. Важкі метали, як от цинк, марганець, свинець, ртуть та інші, отруюють воду і грунт, потрапляючи у їжу тварин і людей, а звідси й різноманітні хвороби, яких би могло й не бути. Людина втрачає імунітет, стаючи ще більш вразливою перед недугами. Вживаючи отруєну батарейками воду, у нас може погіршитися слух, зір і навіть розвиватися рак.

Будь ласка, передавайте відпрацьовані батарейки на утилізацію! Урни для відпрацьованих батарейок встановлені у адміністративних будівлях парку.

Зібрані в НПП «Синевир» під час акції батарейки будуть відправлені на переробку до ДП «Аргентум».

11.03.2016 р.

Опубліковати в twitter.com