За знищені первоцвіти каратимуть штрафом


proj1.jpg     proj2.jpg

Кожна людина повинна жити у злагоді з природою, яка є нашим спільним домом. Та, на жаль, в сучасному світі рідко дотримуються цього правила. Хтось попри все оберігає та захищає її від тих, хто нещадно нищить, беручи від неї тільки прибуток та власну вигоду.

З приходом весни, хочеться піти в ліс, помилуватися пробудженням природи та побачити перші ранньовесняні квіти. Та деякі люди йдуть в ліс не милуватися красою первоцвітів, а для того, щоб зірвати їх і продати. Дуже часто напередодні 8 березня, на базарах чи просто на узбіччях доріг, можна побачити торговців весняними квітами, більшість з яких є червонокнижними видами.

На території НПП "Синевир" також зростає багато весняних видів рослин, це такі як: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, первоцвіт весняний. Для охорони і збереження ранньовесняної флори в парку щорічно проводять природоохоронну операцію "Первоцвіт". Для її здійснення служба держохорони НПП "Синевир" посилює охорону цих рослин, тим самим не допускаючи їх знищення. Начальники ПОНДВ створюють рейдові групи по патрулюванню в місцях масового зростання рослин. Також створюється оперативна група у складі 5 чоловік, яка стежитиме за дотриманням природоохоронного законодавства. Хто ж наважиться на порушення закону, повинен пам'ятати, що при виявленні фактів збору ранньовесняних рослин, на нього буде складатися протокол, а за кожну зірвану рослинку він сплатить грошову компенсацію.

Кожна людина повиння розуміти, що зриваючи первоцвіти, наносить непоправну шкоду природі - зірвана чи вирвана з цибулиною рослина може ніколи не відновитися, що призведе до зникнення певного виду рослин. Саме через негативний вплив людини, багато видів рослин почали заносити до Червоної книги України. Не допускати збір цих квітів обов'язок кожного із нас, тоді й прийдешні поколінння милуватимуться красою первоцвітів.

19.02.2014 р.


Опубліковати в twitter.com