Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Сміття – ресурс

Переробка українського сміття складає тільки 4%. В західній Європі цей показник перевищує 50%, а у Швеції сягає і цілих 99%.

В Україні на сміттєзвалища роками вивозять – алюміній, пластикові, скляні пляшки, папір – це все цінний ресурс. Їх виробництво забирає більше грошей, ніж переробка.

Тисячі сміттєзвалищ сьогодні забруднюють ґрунт, підземні води та атмосферу. Кожного літа вони загоряються через «сміттєвий газ». Чи пробували ви колись спалити пластикову пляшку або пакет – голова починає боліти від диму. А тепер, уявіть, масштаби пожежі на сміттєзвалищі – токсичні випарки, канцерогени, не кажучи вже про діоксини (одну з найбільш отруйних речовин) сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів, які містяться у побутових відходах.

Тому кожен може вже сьогодні почати з себе і робити своє село чистішим. Для початку треба крок за кроком дотримуватися простих правил та ділитися цією інформацією із своїми друзями та рідними.

Крок 1

ВІДСОРТОВУЙТЕ лише те сміття, яке приймається.

Крок 2

ВИДІЛІТЬ ОКРЕМО МІСЦЕ для відсортованого сміття. Не обов´язково мати окремі контейнери для кожного виду сировини – відсортувати можна і перед здаванням сміття.

Крок 3

ПІДГОТУЙТЕ СИРОВИНУ: помийте її від залишків їжі та висушіть. Відокремлюйте частини пакування з різних матеріалів. Знімайте металеві кришки з пляшок, кришки з фольги з йогуртів чи сметани.

Крок 4

ЗМЕНШІТЬ ОБ´ЄМ ПАКУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ: випустіть повітря з пляшок і скрутіть. Це допоможе підвищити ефективність збору сортованого сміття та заощадить місце у вашому контейнері для сортування.

Крок 5

У контейнер «Пластик» не можна викидати: ОБГОРТКИ ЦУКЕРОК, ФАЙЛИКИ, ВУШНІ ПАЛИЧКИ, ЗУБНІ ЩІТКИ.

Крок 6

Якщо ви живете в будинку і маєте ділянку землі – ОРГАНІЧНІ ВІДХОДИ можна компостувати і перетворити на натуральне добриво.

Крок 7

СТАВТЕСЬ ДО ПОКУПОК СВІДОМО:

- ходіть в магазин з еко-сумкою, торбою або своїм пакетом аби щоразу не купувати нові поліетиленові пакети;

- беріть продукти в свою тару (мішечки, контейнери).

- під час покупки продуктів дивитися не тільки на дату виготовлення, але і на маркування.1,2,4,5 – з таким номером маркування пластик переробляється. Підготовлено за матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

02.03.2020 р.