Закарпатські природоохоронці зустрілися з європейськими партнерами


13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

Відбулася робоча поїздка закарпатських природоохоронців до словацьких і угорських партнерів. Делегація, у складі директора Національного природного парку «Синевир» Миколи Дербака, головного природознавця установи Василя Шишиги, заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрія Шпонтака, відвідала Національний парк «Словенський рай» (Словаччина). Тут відбулася зустріч з директором цього парку Томашем Дражілом і керівником громадського об’єднання «Махаон Інтернешнал» Світланою Беловою.

Головними темами, що обговорювалися, стали питання взаємодії між сторонами у потенційних міжнародних проектах. Національний природний парк «Синевир» має ряд цікавих природоохоронних ідей і прагне втілювати їх при взаємодії з партнерами із Європейського Союзу. Микола Дербак поділився зі словацькими колегами тими задумами, які вже окреслено на найближче майбутнє. А це, передусім, удосконалення природоохоронної, наукової, еколого-освітньої і рекреаційної діяльності до якісно вищого рівня європейського зразка.

Томаш Дражіл і Світлана Белова висловили повну підтримку у цьому прагненні. Вони також говорили про готовність спільно працювати за багатьма напрямками, готувати міжнародні проекти і подавати їх на розгляд Європейської Комісії для забезпечення фінансової підтримки.

У ході поїздки до Національного парку «Словенський рай», закарпатська делегація ознайомилася з досвідом цієї установи. Тут є значні напрацювання, варті уваги. Тож не випадково цей національний парк щорічно відвідує понад мільйон туристів, що є дуже серйозним показником рекреаційної діяльності. Водночас, це спонукає до активної еколого-освітньої, наукової, природоохоронної роботи, адже тут багате біологічне різноманіття, серед якого чимало рідкісних видів.

13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

Не оминули закарпатські природоохоронці й село Гановце, де знаходиться офіс громадського об’єднання «Махаон Інтернатіонал». Тут вони ознайомилися з мистецькими проектами, які втілюються під керівництвом Світлани Белової. Вона радо поділилася досвідом цієї клопіткої, але цікавої і значимої роботи. Світлана Белова високо оцінила потенціал Національного природного парку «Синевир». За останні два роки вона неодноразово навідувалася до нашого краю, адже спільно з працівниками парку втілювала проект «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності». За її словами, НПП «Синевир» - надійний і фаховий партнер, з яким європейські організації можуть сміло вступати у взаємодію щодо реалізації міжнародних проектів. Така оцінка про парк особливо вагома, адже, відверто кажучи, європейці з обережністю ставляться до українських організацій при укладанні угод на реалізацію проектів, що підтримуються Європейською Комісією.

В Гановце також відбулася зустріч зі знаним у Європі вченим Джозефом Беднарем, який готує солідне видання про усі національні парки Європи. Звісно, до цього збірника буде включено й відомості про НПП «Синевир». Деталі щодо цього Джозеф Беднар обговорив з Миколою Дербаком.

Чергова робоча зустріч закарпатської делегації, у контексті налагодження партнерства серед європейських колег, відбулася у Національному парку «Гортобать» (Угорщина) з Олаяшем Пітером, Жужею Толнай, Леску Болаш, Агнес Кемечей. Нагадаємо, що минулого року між цим парком і НПП «Синевир» укладено рамкову угоду про співпрацю у розвитку професійного співробітництва, зміцнення двосторонньої співпраці в галузі охорони природи і культурної спадщини.

Сторони предметно співпрацюють одразу після підписання договору. Ще минулого року співробітники обох сторін обмінялися досвідом і почали формувати стратегію спільної участі у міжнародних проектах, що фінансуються Європейським Союзом. Це, звісно, тривала і не проста робота, тож проведення таких зустрічей партнерів – необхідність.

13.02.2017 р

Опубліковати в twitter.com