Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Розробляється проект нової екостежки


5.074.png    
5.074.png    
5.074.png    

Екологічна стежка – це облаштований прогулянково-пізнавальний маршрут, який створюють у національних парках з метою екологічної освіти населення через встановлені за маршрутом інформаційні стенди. Мандруючи такою стежкою, турист ніколи не заблукає, знайде облаштоване місце відпочинку, схованку від негоди чи джерело питної води. Інформаційні щити ознайомлять мандрівника зі схемою маршруту, його протяжністю, історичними пам’ятками, флорою та фауною.

У НПП «Синевир» прокладені екостежки та туристичні маршрути на територіях майже всіх природоохоронних науково-дослідних відділеннях (ПОНДВ). Немає лише обладнаних маршрутів на новій приєднаній території – Вільшанському ПОНДВ.

Розроблення схеми екологічної стежки та обговорення всіх деталей новостворюваного маршруту стало метою робочої наради, яка відбулася 20 лютого 2018 року у Вільшанському ПОНДВ. Участь у заході взяли заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи, кандидат біологічних наук Юрій Тюх, начальник відділу рекреації Федір Матічин, начальник Вільшанського ПОНДВ Василь Гінцяк та інші фахівці природоохоронної установи.

У результаті тривалої дискусії і ґрунтовного аналізу карти території, обговоренні всіх аргументів «за» і «проти», учасники засідання склали схему і визначили маршрут майбутньої стежки. Вона пролягатиме зручною місцевістю, з гарними краєвидами на село, гори і рукотворне «море» Закарпаття – Вільшанське водосховище Теребле-Ріцької ГЕС. Головною родзинкою прогулянки новою екологічною стежкою стане відвідування масивів букових пралісів, які минулого року внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

.
5.074.png    
5.074.png    

«Праліси – це унікальні недоторкані ліси, які століттями існують і розвиваються без втручання людини, виключно за законами природи, – розповідає заступник директора парку Юрій Тюх. – Внаслідок цього вони мають високу життєздатність і надзвичайно важливі для екосистеми, мають природоохоронну, наукову, еколого-освітню, рекреаційну, естетичну цінність. Таких лісів у Європі збереглося дуже мало, а після знищення, їх неможливо відтворити. Для туристів стежка до пралісів дасть можливість впритул наблизитися до букових пралісів, вдихнути життєдайного повітря, скинути всі турботи, відчути себе частинкою могутньої дикої природи».

«Розробка нової стежки лише на старті, а попереду нас чекає добрий шмат роботи, – розповідає начальник відділу рекреації Федір Матічин. – Найближчим часом плануємо з працівниками парку пройтися маршрутом, щоб в натурі його детально оглянути, оцінити масштаби і вартість майбутніх робіт та виставити GPS- треки».

22.02.2018 р.