Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Обговорено питання пластикового забруднення довкілля

Працівники національного природного парку «Синевир» минулого тижня взяли участь в прес-конференції на тему: «ТИСА – ЧОРНЕ МОРЕ – АНКТАРКТИДА: глобальне забруднення планети пластиком та шляхи його попередження», яка відбулася в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Тиса (Ужгород).

Прес-конференцію розпочав директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. Результати досліджень, які проводилися на українській станції «Академік Вернадський» засвідчують, що пластикові відходи Європи, мігруючи океанськими течіями, успішно досягають навіть таких віддалених континентів як Антарктида, не кажучи вже про великі сміттєві острови, які утворилися в Тихому океані і вже сягають площі понад 1,6 млн. кв. км. Це втричі більше за площу Франції. За спостереженнями науковців, лише в Чорне море за добу річка Дунай приносить близько 4 тон сміття, що за рік становить близько півтора тисячі тон. 83% цього непотребу становить пластик. Варто також пам’ятати: якщо пластик відсортований – це сировина, що може приносити користь і служити матеріалом для виготовлення різних аксесуарів та предметів вжитку.

Своє занепокоєння з цього приводу висловив заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Едуард Косійчук: «Наші річки перетворилися на сміттєпроводи. Місцеве населення таким чином свавільно вирішує свої локальні потреби. Я сьогодні виступаю адвокатом річки, яка не може нічого сказати, а лише мовчки потерпає від людської байдужості. Угорщина купує техніку за 4 млн. євро, щоб виловити сміття з України. Поки вони нам тільки констатують про цей факт, утім незабаром можуть перейти до штрафних санкцій. Річка не має кордонів. Ми повинні навчитися мислити цивілізовано».

За підрахунками фахівців, Україна сплавляє Угорщині до 100 пластикових пляшок за хвилину. Такий сміттєвий «експорт» фіксувала і Словаччина.

25.02.2020р.