У НПП «Синевир» відбулася міжнародна виставка


Про нас Про нас

У Національному природному парку «Синевир» відбулася міжнародна виставка «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», яка проходила в рамках однойменного проекту, підтриманого Європейським Союзом.

Її мета — привернути увагу до будівельних традицій села, традиційної архітектури, сприяти збереженню особливого культурного ландшафту, пропагувати дотримання архітектурних традицій у новому будівництві, обмін досвідом між зацікавленими сторонами.

Виставка стала одним зі заходів міжнародного проекту «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», реалізація якого триває з 2013 р. до кінця 2016 р.


Про нас Про нас

«Проект діє задля запобігання деградації цінних культурних ландшафтів у національних парках, історичних поселеннях, музеях-заповідниках, охоронних зонах пам'яток культури та музеїв просто неба. Ми прагнемо запровадити нові, економічно життєздатні і соціально прийнятні підходи до збереження автентичності та цілісності унікальної культурної спадщини, втіленої в дерев'яній архітектурі», — каже Світлана Белова, керівник організації «Махаоn International» (Словаччина).

У рамках проведення міжнародної виставки «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» відбулися презентації експозиційних стендів, документальних фільмів, виступ фольклорного колективу, лекції архітекторів, відкриття нової тематичної експозиції візит-центру парку, присвяченої традиційній дерев’яній архітектурі нашого регіону.


Про нас Про нас

«Національний природний парк «Синевир» - природно-заповідна установа в Українських Карпатах, де збереглися цінні пам’ятки архітектури ХVІІІ-ХІХ ст. – дерев’яні церкви в селах Синевирська Поляна, Негровець, Колочава, а також традиційна бойківська житлова архітектура. Парк дбає про збереження пам’яток дерев’яного зодчества, які є вагомою складовою історико-культурної спадщини Закарпаття», – каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

«У сучасному світі перед нами стоять численні виклики. Одним з них є деградація традиційного архітектурного образу цінних культурних ландшафтів. Дуже добре, що цей міжнародний проект спрямований на сільські місцевості, де найкраще збереглася традиційна дерев’яна архітектура, зокрема, й у нашому Верховинському краї», – зазначає голова Міжгірської районної державної адміністрації Василь Худинець.

Ключовою подією у рамках виставки став «круглий стіл», під час якого фахівці ділилися вітчизняним та європейським досвідом збереження традиційної дерев'яної архітектури на селі.

Сільський голова села Синевирська Поляна Юрій Горват розповів про особливості забудови у цьому селі. За його словами, горяни досі надають перевагу будівництву з дерева, адже краще за природний матеріал нічого немає.

«Саме в селах збереглася традиційна дерев’яна архітектура, яка служить одним з основних елементів зорового образу культурних ландшафтів – земельних просторів, які володіють чіткими ознаками постійної діяльності людей, що живуть у цих місцях сотні років», – ділиться враженнями керівник Фонду підтримки пам’яток дерев’яного зодчества Ігор Шургін.


Про нас Про нас

Міжнародну виставку в НПП «Синевир» відвідали сотні місцевих жителів і гостей з закордону. Захід став зручним майданчиком для обговорення проблематики дерев’яної архітектури в культурному ландшафті, обміну досвідом і налагодження партнерських стосунків між архітекторами, природоохоронцями та культурними діячами.

01.03.2016 р.

Опубліковати в twitter.com