В НПП «Синевир» триває акція зі збору відпрацьованих батарейок


perv.jpg    

Понад рік тому в Національному природному парку «Синевир» стартувала акція зі збору відпрацьованих батарейок, яка триває й сьогодні. На території природоохоронної установи було встановлено багато урн для батарейок, проведена роз’яснювальна робота серед населення. Ініціативу НПП «Синевир» підтримали деякі місцеві громади і навчальні заклади, які також приєдналися до акції.

Маленька на вигляд, батарейка несе в собі величезну загрозу для здоров’я та життя людини, адже одна пальчикова батарейка, потрапивши у річку чи іншу водойму, може спричинити забруднення 400 літрів води та 20 м. кв. ґрунту. А якщо у природу потрапить один мільярд батарейок? Відповідь очевидна – екологічне лихо.

Звідки число один мільярд? За даними фахівців, саме стільки в Україні щорічно використовується батарейок. Вони нам потрібні для фотоапаратів, пультів від телевізора, дитячих іграшок, будильників, радіоприймачів, тощо. Значна частина відпрацьованих пальчикових батарейок викидається у звичайні смітники або ж у навколишнє середовище. А у природі, як відомо, усе взаємопов’язано. Бездумно викинута у навколишнє середовище батарейка розпадається, несучи страшну загрозу. Важкі метали, як от цинк, марганець, свинець, ртуть та інші, отруюють воду і ґрунт, потрапляючи у їжу, а звідси - й різноманітні хвороби, яких би могло не бути. Людина втрачає імунітет, стаючи ще більш вразливою перед недугами, у неї може погіршитися слух, зір і навіть розвиватися рак.

На кожній батарейці можна помітити позначку «Не викидати до сміттєвих баків». Законодавством не дозволяється утилізувати батарейки разом з іншими відходами. У Львові діє держане підприємство «Арґентум», яке приймає відпрацьовані малі джерела струму на переробку. Саме сюди НПП «Синевир» відправлятиме зібрані батарейки.

23.02.2015 р.


Опубліковати в twitter.com