Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Як місцевим скористатися перевагами національних парків?

В зв’язку з розширенням у 2019 році територій трьох закарпатських національних природних парків «Синевир», «Зачарований край» та «Ужанський», місцеві громади опинилися в нових умовах природокористування. Як адаптуватися жителям регіону до них і водночас задовольняти свої потреби, не шкодячи природі? Відповіді на всі питання дають автори двох цінних видань, які нещодавно побачили світ під загальною редакцією директора Інституту еколого-релігійних студій (IRCEF) Олександра Бокотея.

У посібнику «Переваги національних парків. Успішні приклади діяльності громад на території національних парків (методичні рекомендації та матеріали)» автори не лише відповідають на численні питання, але й подають конкретні ідеї, пропозиції, практичні рекомендації тощо. У виданні детально описано, яким чином, враховуючи німецький та загальноєвропейський досвід і спираючись на українські умови, адаптуватися до нових умов завдяки розвитку сталого туризму. Саме принципи сталого туризму гармонійно поєднують рекреацію з економічним розвитком та дбайливим ставленням до природи.

Видання «Робочі матеріали тренінгів» адресовані як жителям місцевих громад, так і членам місцевих релігійних спільнот, що є впливовими на Закарпатті. Основою цих матеріалів є і досвід екологічної повсякденної поведінки, і досвід господарської діяльності на засадах сталого зеленого туризму і спільні громадські та християнські цінності захисту природи.

Посібники розраховані на широке коло читачів.

В електронному варіанті книги доступні на сайті ІЕРС – www.iers.org.ua

Видання було здійснено в рамках проєкту «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков і НУО», який реалізовував Союз охорони природи Німеччини (NABU) та Інститут еколого-релігійних студій за підтримки Міністерства зовнішніх справ Німеччини. Проєкт впроваджувався в межах трьох закарпатських парків, що були розширені за рахунок нових територій у 2019 році – національні природні парки «Синевир», Ужанський та «Зачарований край».

18.02.2020 р.