Про збереження ялинок в НПП «Синевир» дбали навіть школярі


1.jpg     2.jpg

З метою збереження хвойних насаджень від незаконних порубок в новорічно-різдвяний період та задля розширення і збагачення знань дітей про природу, формування екологічної культури та свідомості, працівники Національного природного парку «Синевир» напередодні нового року провели екологічну акцію «Збережи ялинку». Зокрема, у Колочава-Горбівській ЗОШ І-ІІ ступенів недавно організовано екологічний урок на тему «Подаруймо ялинці життя», під час якого учні дізналися про те, яку користь приносять хвойні ліси для людини і довкілля.

Працівники парку розповіли молоді, що зовсім не обов’язково рубати живу ялинку, аби святково зустріти Новий рік. Альтернативою може стати штучна ялинка або зимовий букет із гілок хвойних дерев.Щоб учні навчилися його виготовляти, для них влаштовано майстер-клас. Молодь охоче долучилася до цікавого заняття, проявила творчі здібності і переконалася, що прикрасити свято зимовим букетом – не лише красиво, але й оригінально, а ще й екологічно, адже не доведеться рубати ялинку.

Водночас, свою екологічну позицію щодо збереження хвойних насаджень установа продемонструвала у тому, що повністю відмовилася від заготівлі новорічних ялинок для реалізації. За альтернативу живій ялинці НПП «Синевир» рекомендував місцевому населенню встановити штучну або замінити її зимовим букетом чи екібаною з хвойних гілок. З цього приводу було проведено широку пропагандистську роботу серед населення.

09.01.2013 р.