«Краще гір можуть бути тільки гори...»

Сьогодні - Міжнародний день гір!


Про нас Про нас

Міжнародний день гір (англ. International Mountain Day) - міжнародне свято, яке було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН і святкується з 11 грудня 2003 року. У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів.

Гори займають приблизно одну чверть поверхні планети і є місцем проживання майже 10 процентів населення. Це — заповідник для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерело води усіх основних річок землі. І хоч в Україні гори займають невелику частину країни (5% площі): Українські Карпати (висота до 2061 м) — на південному заході й Кримські гори — на півдні Кримського півострова, їх значення у розвитку гірських регіонів дуже важливе.

Територія Національного природного парку «Синевир» розташована серед мальовничих гір, які приваблюють численних туристів. Найбільші вершини парку – Стримба (1719), Негровець (1707), Кам’янка (1578), Топас ( 1543), Дарвайка (1501), Озірна (1495), Барвінок (1461 та інші. Із них відкриваються мальовничі краєвиди, що захоплюють дух, а прокладені екологічні стежки та марковані туристичні маршрути допомагають туристам легко мандрувати вершинами.

Гори завжди вабили людей — їхня недосяжна краса та горді вершини оспівувались у найпрекрасніших віршах, у багатьох народів світу є прислів'я, в яких «беруть участь» гори: Розумний в гору не піде, розумний гору обійде. Гора з горою не сходиться, а людина з людиною зійдеться. Якщо гора не йде до Магомета, то Магомет піде до гори. Хто питає - переходить гори; хто не питає - заблукає і на рівнині. Чиї вівці на горі, того й гора. Віра і гору з місця зрушить. Порожня бочка, коли котиться з гори, шуму багато робить. Дай злодієві золоту гору, все одно він красти не перестане.

Гори треба не тільки підкорювати, а й захищати, адже тут живе маса рідкісних тварин, птахів та рослин. Крім того, гірські місцевості — прекрасне місце для активного та оздоровчого відпочинку.

11.12.2015 р.

Опубліковати в twitter.com