У НПП «Синевир» відбувся «круглий стіл» на тематику збереження культурного ландшафту і його ролі у розвитку туризму


ks.jpg    ks2.jpg

На базі візит-центру Національного природного парку «Синевир» відбувся «круглий стіл» на тематику збереження культурного ландшафту і його ролі у розвитку туризму. Зібрання відбулося під головуванням директора парку Миколи Дербака.

Для учасників «круглого столу» директор організації Machaon International Світлана Бєлова і науковий співробітник Університету Менделя Радослав Влк, презентували досвід Чехії, Словаччини, Угорщини і Польщі у справі охорони культурного ландшафту, дотримання характерного для певного регіону будівництва, використання традиційного господарювання у розвитку туризму тощо. Своїми думками з приводу обговорюваної теми поділилися директор НПП «Синевир» Микола Дербак, заступники директора Іван Маркович і Юрій Тюх, сільський голова села Колочава Василь Худинець, науковий співробітник Національного музею народної архітектури та побуту Оксана Олійник, науковий співробітник парку Юрій Ярема.

«Круглий стіл» відбувся у рамках міжнародного проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», який підтриманий програмою Європейського Союзу «Інвестиції в людей». Головною метою проекту є попередження деградації цінних культурних ландшафтів в історичних поселеннях, охоронних зонах пам’яток і музеїв просто неба, національних парках Східної Європи. Одним з таких об’єктів є НПП «Синевир», у регіоні якого збереглися старі дерев’яні будівлі або навіть цілі поселення, де люди дотримуються традиційного будівництва.

ks3.jpg    ks4.jpg

25.12.2014 р.


Опубліковати в twitter.com