Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

На НПП «Синевир» здійснюється цілеспрямована інформаційна атака

Ми живемо у інформаційному світі, коли електронні засоби комунікації цілковито поглинули наше життя. Майже у будь-якому куточку зараз ми маємо доступ до різноманітної інформації, як і можливість поширювати її. Водночас, як вже неодноразово свідчить сучасна історія, інформаційний світ таїть в собі чимало небезпек. Через застосування засобів інтернету вже здійснюватися революції і навіть починалися війни. Цю особливість сучасного світу вже впродовж майже півтора місяця намагається використати невідома особа чи особи, які здійснюють цілеспрямовану інформаційну атаку на національний природний парк «Синевир» і його директора Дербака М.Ю., поширюючи неправдиву інформацію про начебто нераціональне використання коштів, спрямованих Міністерством екології та природних ресурсів України на реконструкцію Музею лісу і сплаву.

Так, вже на початку січня у Фейсбуці створено фейкову сторінку Ярослав Руснак, яка й почала дезінформаційну кампанію. А цими днями створено окремий сайт з очевидною метою дискредитації. На ньому вчергове поширюється неправдива інформація щодо реконструкції Музею лісу і сплаву. Водночас та ж таки інформація виливається у Фейсбук…

Національний природний парк «Синевир» вже реагував на цю інформаційну атаку та вважає за потрібне вчергове довести до відома громадськості, що інформація на згаданих вище ресурсах є дезінформацією. Користуючись відкритими даними з системи «Прозоро», автор публікації навмисно маніпулює інформацією, викладаючи безпідставні звинувачення. Жодних фактів, які б підтверджували його звинувачення, не наводиться, бо їх не існує. Більше того, усі процедури і документація підтверджують протилежне. Так, автор звинувачує директора НПП «Синевир» Миколу Дербака у лояльності до ТОВ «ПМК-77», мовляв за його протекції це підприємство стало переможцем тендеру. Насправді, протокольним рішенням тендерного комітету НПП «Синевир» від 04.10.2017 р. № 49 одноголосно визнано ПрАТ «Виноградівська пересувна механізована колона № 78» переможцем закупівлі робіт з реконструкції Музею лісу і сплаву НПП «Синевир», а його пропозицію такою, що відповідає вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» та умовам тендерної документації. Проте, майже через місяць рішенням постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг у сфері публічних закупівель від 01.11.2017 р. № 7701-з/пк-пз вказане протокольне рішення тендерного комітету скасовано (https://docs.google.com/viewer?url=https%3A%2F%2Fpublic.docs.openprocurement. org%2Fget%2F1aac694c439f466c83e08399c2dd8599%3FKeyID%3D52462340%26Signature%3DhAERodr 486D5o8E8VgVpcadWFyV4iTjoLBa%252FGsZpj8PQF diaLQoEJFYDyQllhXxciykHrs2SduDN%25252B6ejIGXIBQ%25253D%25253D).

Всього у торгах брали участь 6 учасників (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-27-001989-b/print/bids/pdf/ce3f0af90a934af888c134763d0e5c4a). Тендерний комітет НПП «Синевир» приступив до розгляду пропозицій інших учасників торгів. Наступною найбільш економічно вигідною та такою, що відповідала умовам тендерної документації було ТОВ «ПМК-77». Маючи затверджену проектно-кошторисну документацію, позитивний висновок будівельної експертизи та дозвіл на початок виконання будівельних робіт, фірма приступила до роботи.

Роботи з реконструкції проводилися у 2018 році. У 2019-му підрядна організація ТОВ «ПМК-77» відмовилася продовжувати виконання робіт через призупинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності на невизначений термін. Відтак й зовсім відмовилася від виконання робіт.

Залишок коштів на реконструкцію Музею лісу і сплаву становить 24931,977 тис. грн., які, відповідно до вимог законодавства, були повернуті у державний бюджет, а не були кудись «розпилені». Крім того, у 2019 році на об’єкті провела перевірку Державна архітектурна будівельна інспекція, яка не виявила жодних порушень.

Викладене вище спростовує звинувачення в тому, що хтось був лояльним до ТОВ «ПМК-77» на торгах. Вони проходили у відповідності до закону і жодної підстави чи документу, який би це заперечив не існує. Проте, існують люди, які вже з того часу, відколи стало відомо про намір реконструкції музею, почали здійснювати перешкоди. Так, ще у 2017 році за заявою неіснуючої людини порушувалося кримінальне провадження. Було вилучено документацію, проводився комплекс слідчих заходів, зокрема контрольні обміри з залученням спеціалістів у сфері будівництва. Кримінальне провадження закрито у вересні 2019 року за відсутності складу правопорушення.

Усе це, а також сам факт цілеспрямованого поширення неправдивої інформації розцінюємо як сплановану інформаційну атаку на НПП «Синевир» і його керівника з метою його дискредитації. Якщо ці люди впевнені у своїй правоті, то чому вони ховаються під вигаданими іменами? Відповідь очевидна – вони оперують лише вигаданими «аргументами», щоб нашкодити національному природному парку «Синевир», переслідуючи особисті цілі.

Вчергове звертаємо увагу громадськості на те, що НПП «Синевир» працює відкрито і не приховує жодних відомостей. Уся необхідна інформація щодо реконструкції Музею лісу і сплаву доступна усім в Інтернеті, зокрема на сайті «Прозоро» (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-27-001989-b?fbclid=IwAR3JzuUZ52D87xyXizAa90_sWOLbuawKIajMcs4XDLMw1_n5JSbelgFG6Is). Ці ж документи поширюють у своїх публікаціях дезінформатори, створюючи ілюзію начебто вони оприлюднюють щось ексклюзивне і раніше приховане.

НПП «Синевир» будь-яку інформацію готовий надати усім зацікавленим особам. Ми працюємо відкрито і чесно. Нам немає чого приховувати.

Натомість є люди, яким не подобається успішна робота національного парку. Керуючись якимись особистими інтересами, такі особи за будь-яку ціну намагаються дискредитувати директора установи Миколу Дербака, який довів, що вміє ефективно працювати для розвитку природно-заповідної установи і регіону. За його керівництва НПП «Синевир» став лідером серед національних парків України майже за всіма напрямками діяльності. Відбудова Музею лісу і сплаву – один з тих великих проектів, який стане для Міжгірщини потужним культурним і рекреаційним осередком, служитиме місцевим жителям і туристам. Але є люди, які не зацікавлені, щоб музей був відновлений. Саме рекреаційний напрямок є одним з найбільш перспективних для регіону, де високий рівень безробіття. НПП «Синевир» докладає максимум зусиль, щоб створити належні умови для відпочинку туристів, удосконалити рекреаційну інфраструктуру, започаткувати нові туристичні атракції. У національному парку в 2011 році побудовано Реабілітаційний центр бурих ведмедів, у якому зараз на площі 12 га утримуються 32 ведмеді. Минулого року розпочалися роботи з розширення цього об’єкту ще на 6 га; вони планують завершитися у 2020 році. Центр займається реабілітацією та утриманням тварин, які зазнали жорстокого поводження в неволі і є улюбленим місцем туристів.

Національний природний парк «Синевир» й надалі буде працювати для розвитку природно-заповідної справи і регіону та взаємодіяти з місцевими громадами і іншими зацікавленими особами. Жодні інформаційні атаки нас не зупинять. Просимо громадськість бути пильними і не піддаватися на низькопробні «сенсації», котрі аж ніяк не на користь нашого краю.

13.02.2020 р.