Карпатську бджолу визнали окремою породою
.jpg)
.jpg)
Працівники наукового відділу НПП «Синевир» взяли участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Збереження і репродукція карпатських бджіл», яка недавно відбулася в м. Ужгород.
Конференція розпочалося з вітальних слів голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля та президента Спілки пасічників України Володимира Стретовича.
У конференції взяли участь чимало науковців, селекціонерів та бджолярів-практиків з Румунії, Молдови, Чехії, Словаччини та Угорщини. Зокрема директор румунського наукового-дослідного інституту розвитку бджільництва Андріану Січану аргументував наукові дослідження на генетичному рівні, які доводять про те, що карпатська популяція бджіл є окремою породою. Донедавна вважалося, що вона відноситься до породи карніка і є окремою гілкою її еволюційного розвитку.
На тему щодо необхідності фіксації бджіл Закарпаття виступив кандидат сільськогосподарських наук Василь Гайдар. Він також презентував власну колекцію нуклеусів для виводу бджолиних маток.
З презентацією на тему «Селекція карпатських бджіл типу Синевир – полігон нових методик» виступив молодший науковий співробітник Інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича Віктор Папп.
У ході проведення конференції було підписано чотири меморандуми про співпрацю між українськими та закордонними організаціями і установами, що займаються бджільництвом.
Наступного дня після проведення конференції для учасників була організована екскурсія на пасіку Юрія Хоми та на матко-вивідне господарство Василя Гайдара. Вони поділилися власним досвідом бджільництва. По завершенні форуму всі учасники отримали позитивні емоції та настрій на плідну співпрацю.
Василь Беца,,
старший науковий співробітник НПП «Синевир»
26.02.2019 р.