НПП «Синевир» допомагає вирішувати проблеми сільських громад


Про нас Про нас

Такої думки дійшли учасники семінару, які зустрілися з жителями сіл, розташованих в межах національного парку

Протягом двох днів – 18-19 листопада 2015 року - у візит-центрі Національного природного парку «Синевир» проходив семінар на тему: «Обмін досвідом щодо взаємин між місцевими громадами та національними природними парками». Захід відбувся в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів», який впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).

Першого дня учасники заходу обговорили питання збереження пралісів і старовікових лісів Карпат та розширення територій НПП, поділилися досвідом вирішення проблем у взаєминах між парками та місцевими громадами.

19.11.2015 року учасники семінару відвідали територію розширення НПП «Синевир» с.Вільшани, де провели зустріч з громадянами та головами сільських рад с.Вільшани Савка І.П. та с. Забродь Петрінко І.М. Там вони активно з громадянами обговорювали проблемні питання соціального розвитку та співпрацю з НПП. Іще раз почули, що саме національний парк допомагає в розвитку соціально-економічного характеру та вирішенню першочергових питань сільських громад. Потім учасники семінару відвідали с.Колочава та музей під відкритим небом «Старе село». Вони також побували на екскурсії у Центрі реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир» та на озері Синевир.

За результатами проведеного семінару, на основі виступів та обговорень, готується резолюція, у яку увійдуть практично всі пропозиції учасників. Є перспектива збереження старовікових лісів та пралісів та розширення територій, що охороняються.

 

26.11.2015 р.

Опубліковати в twitter.com