Прийнято резолюцію щодо мережі букових пралісів


30.11.20161

З 1 до 5 грудня 2016 року засідало 30 спеціалістів з 14 країн Європи, які пов’язані з екологічними дослідженнями і збереженням Європейських екосистем букових пралісів. У ході семінару експертів на острові Вільм (Німеччина) прийнято Резолюцію «Вільм 2016 - Мережа Європейських букових пралісів».

В рамках проекту розширення Світової природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» було проведено другий міжнародний семінар, в якому взяли участь урядові та неурядові організації, академії наук, представники заповідних територій та громадських спільнот Європи, де було визначено, що Мережа Європейських букових пралісів визнає зусилля, які виконані 10 країнами в даний час та прагнення включення майбутніх пралісових компонентів до природної спадщини.

На міжнародному семінарі було представлено понад 25 наукових та науково-технічних презентацій, з яких надані рекомендації щодо екологічного функціонування букових пралісів на території Європи. Букові ліси є динамічними екосистемами, що оберігають свою функціональність і є життєво важливим компонентом для забезпечення їх адаптивної здатності та стійкості до перешкод. Букові праліси та старовікові ліси є визначеними місцями та моделями для сталої практики лісівництва. Важливо визнати комплексність та результативність невизначених проявів у швидкозмінюваних середовищах. Управління лісовими екосистемами вимагає повного інтегрованого підходу до планування громадської обізнаності та залучення громадян до важливої частини процесу збереження пралісів та старовікових лісів у Європі.

Даною Резолюцією винесені висновки та майбутні завдання в тому, що учасники семінару згодні легалізувати мережу Європейських букових пралісів, як зареєстровану асоціацію. Завдання мережі просувати та підтримувати захист давніх букових лісів та стале управління в них.

Країни учасники проекту «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» повинні продемонструвати підзвітність по всіх природоохоронних проблемах і прийняти зобов’язання щодо захисту пралісів та наслідувати принципи поділу відповідальності і взаємну підтримку.

21.12.2016 р

Опубліковати в twitter.com