Вінні вже прокинувся від зимового сну


    dvdv2.jpg dvdv2.jpg

Вже минуло понад два місяці, коли заснули п’ятеро мешканців Центру реабілітації бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир». Роза, Потап, Бубочка та Іра досі мирно сплять, а от чотирирічний Вінні вже прокинувся.

«Немає нічого незвичайного в тому, що ведмідь проснувся раніше,- розповідає начальник Реабілітаційного центру бурих ведмедів Ярослав Бундзяк. – Наші ведмеді все життя прожили у неволі, тому в них нерозвинені деякі природні інстинкти, зокрема, вони ніколи не впадали у зимовий сон. Вінні цьогоріч вперше в житті впав у стан анабіозу, і те, що він проспав місяць, є позитивною ознакою його реабілітації. Ведмідь у хорошому стані, добре їсть та активний».

Дворічного Віні до центру привезли з Косівської Поляни, що на Рахівщині, 26 грудня 2012 року. Люди знайшли його у лісі ще маленького, ведмедиця за ним не поверталася. Ведмідь два роки жив у приватного власника, разом з лисицею і собакою. Та коли тварину хотіли відпустити до лісу –ведмідь повертався назад. Господар вирішив віддати Віні до Реабілітаційного центру в НПП «Синевир».

На сьогодні у напіввільних умовах Реабілітаційного центр бурих ведмедів НПП «Синевир» проживає 13 клишоногих. Мета центру - реабілітація фізичного та психологічного стану ведмедів, повернення їм природних інстинктів.

    

17.02.2015 р.


Опубліковати в twitter.com