В НПП «Синевир» триває екологічна акція «Новорічна ялинка»


Про нас
Ялинка є основним атрибутом новорічних та різдвяних свят впродовж багатьох століть. Вважається, що саме вона є символом молодості і краси, а також здоров’я. Так склалося, вже традиційно, що Новий рік – це обов’язково ялинка і подарунки під нею. Перевиховати людей, які виросли з такими звичками, практично неможливо.

Напередодні нового року люди намагаються придбати ялинку, не замислюючись над тим, якої шкоди вони приносять довкіллю. Ця пишна красуня, прикрашена всілякими іграшками та гірляндами милує око тисячам людей, але ненадовго. Як тільки минають свята, тисячі ялинок опиняються на смітниках. І таких молодих хвойних ялинок тисячі, безжалісно зрубаних, нікому непотрібних, згниває.

Варто задуматись, що такою кількістю можна було засадити сотні гектарів лісу, з цих молодих ялинок міг вирости цілий ліс.

Тому з метою попередження вирубок хвойного молодняку на новорічні ялинки в грудні-січні в Національному природному парку «Синевир» проводиться щорічна екологічна акція «Новорічна ялинка». В цей період здійснюється широка пропагандистська кампанія, а служба державної охорони несе посилений режим охорони по всій території парку.

З метою забезпечення належної охорони хвойних молодняків від самовільних порубок в НПП «Синевир» створено комісію по попередженню та виявленню даних порушень.

На тих, хто наважиться незаконно зрубати хвойне деревце на території ПЗФ, чекає штраф від 45 до 414 грн., в залежності від розміру деревця. Крім цього, законодавством передбачено адмінстягнення у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Для того, щоб у ваших домівках панувала новорічна атмосфера, живу новорічну ялинку радимо замінити на штучну. Або замінити її зимовим букетом, екібаною з хвойних гілок тощо. Збережімо ялинці життя!

10.12.2012 р.