Остріцьке ПОНДВ дбає про охорону, збереження і відтворення природних екосистем


остр1.jpg     остр2.jpg

Остріцьке природоохоронне науково-дослідне відділення знаходиться в північно-східній та північно-західній частині Національного природного парку «Синевир» і займає площу 4527 га. Простягається воно від Синевирського перевалу до урочища Гавришів Звір (села Синевирська Поляна).

Більшу частину території, 4114 га, займають ліси, це переважно ялина європейська (смерека), сосна гірська, вільха зелена та сіра. На території відділення збереглися єдині в НПП «Синевир» дерева сосни кедрової європейської та сосни звичайної природного походження. Особливо цінними об’єктами збереження є наявність пралісів бука лісового та ялини європейської.

Загальна кількість флори відділення налічує близько 1251 вид, з них до Червоної книги України віднесено 20 видів.

Унікальним місцем з цікавою флорою є болото Замшатка. Сформоване воно впродовж тисячоліть і покрите сфагновою рослинністю.

Багатий і різноманітний тваринний світ Остріцького ПОНДВ. Тут налічується близько 473 види, з яких рідкісними, занесеними до Червоної книги України, є 24 види.

На території ПОНДВ добре розвинута рекреаційна діяльність. Багато будинків відпочинку, рекреаційних місць, естетично обладнаних альтанок для тимчасового відпочинку завжди до послуг відвідувачів. Є тут два туристичні маршрути «Лінія Арпада» та «Синевирський перевал – Синевирське озеро», цікаві своєю історією і унікальними краєвидами.

В складі колективу Остріцького відділення 21 чоловік. Очолює його досвідчена, розумна людина, за плечима якої не один десяток років трудового стажу роботи на природоохоронній ниві, на очах якого проходила вся історія розвитку парку, який з перших днів створення цієї установи і по сьогоднішній день віддає себе цій справі – це Іван Петрович Маркович. Завдяки його керівництву тут сформований дружній, злагоджений колектив, під силу якому виконати всі необхідні завдання з охорони, збереження і відтворення природних екосистем.

07.12.2012 р.